Święto dzieci w Cedyni


Porannym spacerem szlakiem osobliwości przyrody i historii, rozpoczął się Dzień Dziecka w Cedyni. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej z klas 4-6, wraz z wychowawcami, przemaszerowali pod opieką przewodnika - Pawła Pawłowskiego - aleją kasztanową do  kaskady miłości i dalej czerwonym szlakiem turystycznym i leśnymi ścieżkami do cedyńskiego amfiteatru.

 Tam, na młodych piechurów czekali animatorzy z Cedyńskiego Ośrodka Kultury i Sportu - Ewelina Świderska, Dorota Tondel, Jolanta Głowniak oraz Milena Kroczak, które żywiołowo poprowadziły gry i zabawy. W międzyczasie dochodziły kolejne grupy dzieci z klas młodszych. Widowiskowy pokaz sprawności sprzętu gaśniczego zorganizowali druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Cedyni. Każdy chętny mógł się przez chwilę poczuć strażakiem zasiadając w samochodzie gaśniczym i sprawdzając jego wyposażenie. Punktem kulminacyjnym był pokaz zumby w wykonaniu szkolnego zespołu DANCE HIT i wspólne tańce. Na zakończenie wszyscy uczestnicy skorzystali z przygotowanego poczęstunku.
Ulewny deszcz niestety przerwał zabawę. Zaplanowane konkursy  i turnieje sprawnościowe zostaną zrealizowane już wkrótce w ramach współpracy z Uczniowskim Klubem Sportowym Czcibor Cedynia.

Cedyński Ośrodek Kultury i Sportu pragnie serdecznie podziękować za pomoc w przygotowaniu i realizacji cedyńskich obchodów Dnia dziecka:
- Radzie Rodziców przy Szkole Podstawowej w Cedyni
- Druhom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Cedyni
- Panom Krzysztofowi Góreckiemu i Sławomirowi Kruszyńskiemu
- Uczniowskiemu Klubowi Sportowemu Czcibor Cedynia
- Radzie Osiedla Sójcze Wzgórze
- Zespołowi Administracji Szkół
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza