TYLKO U NAS: Jarosław Kaczyński złożył kwiaty na cmentarzu Siekierki [foto]


W sobotę 13 czerwca przebywał z wizytą w naszym regionie prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, który przybył na zaproszenie zachodniopomorskich parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości, m.in. pochodzącego z Jelenina k/Chojny posła Czesława Hoca oraz posła Joachima Brudzińskiego i eurodeputowanego Marka Gróbarczyka. 

Jarosław Kaczyński był m.in. pod Górą Czcibora oraz odwiedził Sanktuarium Nadodrzańskiej Królowej Pokoju w Siekierkach, z uwagą wsłuchując się w jego historię oraz współczesne dzieje tych ziem opowiedziane przez kustosza sanktuarium ks. kan. Bogdana Przybysza. Później wraz z towarzyszącymi mu parlamentarzystami modlił się za poległych żołnierzy oraz złożył kwiaty i zapalił znicze na cmentarzu wojskowym w Starych Łysogórkach. 

Na zakończenie obejrzał jedną ze stacji Papieskiej Drogi Światła, czyli szlaku wiodącego z kościoła w Moryniu do sanktuarium w Siekierkach, upamiętniającego wizyty św. Jana Pawła II w Ojczyźnie i zawierającego najważniejsze wątki nauczania wyjęte z papieskich pielgrzymek. Wizyta miała charakter prywatny, stąd też nie było żadnych oficjalnych spotkań ani przemówień. Nasza redakcja jako jedyna towarzyszyła przybyłym gościom podczas składania kwiatów i zapalenia zniczy na cmentarzu w Siekierkach.

Zobacz zdjęcia na naszym profilu na Facebooku
Redakcja

Nowsza Starsza