Apexim przejmuje stację paliw w Krajniku Dolnym


Komornik sądowy zamknął stację paliw firmy Setpol w Krajniku Dolnym. Nieruchomość przejmuje firma Apexim, który kupił teren od  gminy Chojna w 2012 roku. 

Od kilku dni dochodziły nas sygnały, że stacja jest obserwowana przez osoby działające na zlecenie właściciela terenu. Dziś (tj. 4 lipca w sobotę) stacja została zamknięta, działania komornika zabezpiecza policja, jest spokojnie.

Głośnym echem w mediach ogólnopolskich odbiła się akcja ochroniarzy działający na zlecenie nowego właściciela, którzy w kwietniu 2013 roku siłowo przejęli i okupowali stację. Firma Setpol, która dzierżawiła od wielu lat nieruchomość od gminy odzyskała ją po niespełna tygodniu. Stacja została jednak zdewastowana i została uruchomiona dopiero po trzech miesiącach.
Sąd pierwszej instancji unieważnił umowę sprzedaży terenu i stacji paliw, zupełnie inny był wyrok Sądu Apelacyjnego, który stwierdził, że transakcja odbyła się zgodnie z prawem.
Redakcja

14 Komentarze

 1. Do kiedy będzie zamknięte???

  OdpowiedzUsuń
 2. Moim zdaniem burmistrz źle zrobił ze sprzedał to Apeximowi. Tym bardziej ze P.Stefan T. nic o tym nie wiedział. To wszystko jest dziwne. ��

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak nie wiedział ? Przecież dostał od gminy prawo pierwokupu ale odmówił.

   Usuń
 3. Dla kogo taki radości -to wiadomo,ale pożytku zero-pieniędzy jak nie było tak niema w gminie.Nic -ni dzierżawy ni ... Tyle ludzi bez pracy choinskich.ale kogo to interesuje.uciecha dla psychicznie chorych...

  OdpowiedzUsuń
 4. A niby kto będzie pracował na tej stacji Apexim? Miejscowi, przeciez z Zielonej Gory nie beda dojezdzac. Skladac cv trzeba.

  OdpowiedzUsuń
 5. Admin usunął moj komentarz ;/ aaa szkoda :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie tylko twój, tu było wiele komentarzy i to bardzo nieprzychylnych panu Tarnowskiemu.

   Usuń
  2. Faktycznie i to takich nadających się do ścigania :)

   Usuń
 6. Będą pracować Niemcy, tak jak w Osinow ie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Naucz się niemieckiego to Cię zatrudnią.

   Usuń
 7. Burmistrz wszystkim znajdzie zatrudnienie , nocami nie śpi tylko martwię się jak zatrudnić ...i co jeszcze zostało do sprzedania.

  OdpowiedzUsuń
 8. W Polsce jak na Ukrainie -jak coś budujesz to tylko na własnej ziemi-nijakich dzierżaw!!!....Tak jak by nic nie miał nigdy -wszystko złodziejstwo.

  OdpowiedzUsuń
 9. Tarnowski jest mi obojetny... ciesze sie , ze nie ma juz tam tego z myjni... pewnie juz lezy w zdrochaj na Mącznej :)

  OdpowiedzUsuń
Nowsza Starsza