Dla Ojczyzny dla Chojny - Pro Partia Chojna


Żyć według haseł „Bóg-Honor-Ojczyzna”, propagować polskie dziedzictwo kulturowe, wychowywać młode pokolenie na dobrych Polaków i katolików – takie idee przyświecają założycielom nowego patriotycznego stowarzyszenia Pro Patria Chojna, które właśnie rozpoczyna działalność w naszym mieście.

Pomysł na stowarzyszenie zrodził się w grupie młodych ludzi, którzy o Polsce myślą jako o czymś więcej, niż tylko adresie meldunkowym – czują Polskę jako ojczyznę, rzeczywistość, którą trzeba pielęgnować, ocalać, na nowo poznawać. Pomysł kiełkował, okazało się, że ludzi, którzy dla ojczyzny – rozumianej także bardzo lokalnie – chcą „coś” robić, jest więcej. 6 lipca 2015 r. odbyło się spotkanie założycielskie stowarzyszenia Pro Patria Chojna, które wyznacza sobie szerokie pole działania w przestrzeni wychowawczo-edukacyjnej, planuje działania propagujące patriotyzm w różnych przejawach, chce ożywiać świadomość historyczną i budzić z uśpienia serca Polaków.

Stowarzyszenie nie poprzestaje na hasłach. Już w najbliższą sobotę będzie miało miejsce pierwsze wydarzenie organizowane przez Pro Patria Chojna – wystawa „Wołyń 1943. Wołają z grobów, których nie ma”, która w Chojnie będzie zaprezentowana dzięki uprzejmości Gryfińskiego Ruchu Patriotycznego. W planach kolejne wydarzenia – z okazji 71. Rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego i na Święto Wojska Polskiego.

Polska to coś więcej niż kontur na mapie – to wielkie dziedzictwo, które powinno nadawać rytm naszym sercom. Wierzymy, że Pro Partia Chojna, choć trochę Polski do serc nam wleje.


Członkowie Stowarzyszenia

24 Komentarze

 1. Pro Partia Chojna , czyli na nasz - odłam fanatyków pisuaru !!!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. pro PATRIA, Szanowny Anonimie ;)
   Jest błąd w nagłówku.

   Usuń
  2. Czego Ty wymagasz od chorego człowieka, który wszędzie widzi PiS. Schizofremia :/ młodzi maja inny pogląd na świat i politykę niż tylko PiS/po, jesteśmy poza tym bagnem.

   Usuń
  3. pewnie, razem z kandydatem PO w ostatnich wyborach samorządowych, bardzo to wiarygodne

   Usuń
  4. Przecież tam nie ma nikogo kto kandydował z PO, polecam sprawdzić informacje i dopiero pisać.

   Usuń
 2. Brawo! Mila odmiana po informacji o założeniu koła postkomunistow, przepraszam, SLD.

  OdpowiedzUsuń
 3. To może w końcu jakiś Ruch Narodowy w rejonie . Jeśli jeszcze nie ma

  OdpowiedzUsuń
 4. Cieszy, że ktoś w końcu jakąś inicjatywa nakierowana na promocję patriotyzmu, dobrych społecznych zachowań i wiedzy historycznej. Brawo Panie i Panowie!!! Pokolenie wolne od skazy komuny ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. prawicowe ruchy próbują sobie zarezerwować monopol na patriotyzm, świat trochę się zmienił, ciągłe odwoływanie się do polskich ofiar i nawiązywanie do narodowych krzywd nijak się ma do współczesnego świata. Historia daje bogate świadectwa jak kończyły się takie polityczno - klerykalne inicjatywy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hahahah no szczególnie nazizm i komunizm z kompletnym odcięciem i walką z Bogiem i religią :D wartości chrześcijańskie to nie zaglądanie komus do łóżka z kim śpi albo czy nakalada gumke, to poszanowanie kultury życia i tradycji ojcow

   Usuń
  2. Bez zrozumienia historii nie ma sznas na zrozumienie teraźniejszości. Polacy nic się nie nauczyli z 20wieku? Wielcy bracia Amerykanie wypna się na nas jak Francuzi i Angole w 39. Polityka naszego kraju jest chora, armia biurokratów, brak wolności gospodarczej, 3 mln Polaków żyje w ubustowie a ministrowie PO jedzą obiady z osmiorniczek za tysiące złotych. To jest chore. A takie ruchu świadomych młodych ludzi mogą to zmienić ;)

   Usuń
  3. Szanowani nauczyciele, ksiądz, młodzież. Hmmm, ciekawe. Może wypalic, tylko pamietajcie, musicie pokazać coś więcej niż race i krzyki ;) a wystawa zapowiada się zacnie.

   Usuń
  4. ośmiornice są do nabycia w biedronce, gdyby politycy jedli schabowe i bredzili to byłoby dobrze? A nacjonalizm i ksenofobia to trąd XXI wieku.

   Usuń
 6. Gimbopatriotyzm.
  Jedno jest pewne - dzięki działaniom stowarzyszenie wzrośnie sprzedaż czerwonych rac, które będą odpalać z okazji różnych rocznic naszych klęsk.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pokaż swoją twarz i co robisz jak już wyzywasz od gimbów ;) Ci na zdjęciu się nie bali i z tego co widzę jakoś oprócz kilku młodych łepków to sa w mniejszości ;)

   Usuń
  2. Gimbaza to stan umysłu, a nie data urodzenia.

   Usuń
 7. Co ma wspólnego akcja "Katyń" z założeniem stowarzyszenia? Podpowiem: trzy osoby ze zdjęcia. Czyli co piąta osoba ;)
  Żal dupę ściska, że ciężko Wam 15 lewaków, którzy są jeszcze przed wiekiem emerytalnym?
  Zawsze będzie coś nie pasowało.

  Oni są przygotowani na Wasze ataki. To jeszcze bardziej motywuje ich do działania.
  https://www.facebook.com/propatriachojna <- napiszcie podpisując się nazwiskiem, jak jesteście tacy mądrzy i waleczni. Wolność słowa, kochani...

  OdpowiedzUsuń
 8. Wydawało mi się że księża nie mogą wstępować do organizacji politycznych.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przecież to nie jest organizacja polityczna; przepraszam, ale idioto!

   Usuń
  2. Panie wyżej, spokojnie, każdy może się pomylić ;) a pomijając fakt, że temu stowarzyszeniu daleko do organizacji politycznej, to nic nie zabrania księżą brać czynny udział w życiu społeczno politycznym. Chyba już samo to, że czytają pismo święte, mówi nam jakie postawy i poglądy mamy przybierać ;D

   Usuń
 9. PROPAGUJĄ WARTOŚCI NARODOWE, a na koszulkach reklamują zagraniczne koncerny!!! - są chyba sponsorowani przez Adidas'a i Nike :-)))))

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie wierzę w ich dobre intencje jeśli już teraz są afiszami i darmowymi bilbordami dla zagranicznych koncernów! :-):-):-)

  OdpowiedzUsuń
 11. tradycje ojców to slogan - które tradycje, te kiedy chłopi ściągali powstańcom buty, czy może ghetto ławkowe tak popierane przez KK.

  OdpowiedzUsuń
 12. Prawdziwe tradycje ojców ukazane zostały chociażby w "Starej Baśni" Kraszewskiego czy ułamek tego ostatnio w reportażu na tymże portalu:
  http://www.chojna24.pl/2015/06/noc-swietojanska-w-trzcinsku-zdroju.html
  http://www.chojna24.pl/2015/06/teatr-wianki-i-biesiada-w-noc.html

  OdpowiedzUsuń
Nowsza Starsza