Letnie mecze towarzyskie, trwają przygotowania do sezonu

Zbliża się nowy piłkarski sezon 2015/2016, większości drużyn z regionu rozpoczęło lub jest w trakcie przygotowań.

Letnie mecze towarzyskie to bardzo ważny punkt w okresie przygotowawczym. W miniony weekend swoją formę sprawdzili między innymi piłkarze Czcibora Cedyni czy Morzycka Moryń.

W Szczecinie A-klasowy Czcibor Cedynia spotykał się z  IV ligowy Hutnikiem Szczecin, rywal grający na co dzień trzy klasy wyżej zwyciężył aż 9:3 (Martin Bandyszewski, Krystian Zielas x2). W pierwszej połowie piłkarzez z Cedyni walczyli jak równy z równym, już w 3. min po błędzie bramkarza gospodarzy Martin Bandyszewski strzela bramkę, minutę później gospodarze wyrównują, a po sześciu minutach gry prowadzą już 2-1. W 14. min. Zielas doprowadza do remisu, dziesięc minut później Hutnik znowu prowadzi. Przed przerwą kibice są świadkami bramki na remis, którą zdobywa ponownie Zielas i gola do szatni strzelonego przez szczecinian. Druga część gry to popis Hutnika, kolejne bramki padały w 50, 55, 75, 82, 90 minucie.

W Moryniu Morzycko urządza sobie festiwal strzelecki i wygrało na własnym terenie z Zielonymi Zielin aż 8-2. Był to pierwszy sprawdzian piłkarzy Morzycka, wszystkie oczy zwróconie były na gracza sprowadzoniego z Kotwicy Kołobrzeg - Macieja Ropiejko, który nie zawiódł oczekiwań kibiców i zdobył hat-tricka. Oprócz niego bramki dla klubu z Morynia zdobywali Dmytro Donos (2x) Jacek Pohorecki, Tomasz Kwaśniewski i Hubert Sobas.

A-klasowy GKS Golenice wygrał z B-klasowym Zrywem Góralice 10-1 (bramki dla gospodarzy zdobyli: Adam Marczak 3x, Przemysław Szczeciński 2x, Łukasz Wiraszka 2x, Bartowsz Kwapiszewski 2x, Patryk Rzepnicki - dla gości: Paweł Sławiński)