Niebezpieczne odpady na składowisku w Lubiechowie Górnym, gmina bije na alarm [foto]


Na terenie składowiska odpadów w Lubiechowie Górnym odkryto odpady weterynaryjne, które mogą być niebezpieczne dla środowiska. Gmina Cedynia zawiadomiła wszystkie instytucje o naruszeniu prawa oraz zagrożeniu zdrowia i życia. 

Według urzędników odpady należą do spółki BSC Ekopal, która zajmuje się usuwaniem, zbieraniem, odbiorem, transportem, redystrybucją, zagospodarowaniem i unieszkodliwianiem odpadów, w tym również odpadów przemysłowych i niebezpiecznych.

Na powierzchni 500 m kw. leżą rozrzucone leki i antybiotyki oraz narzędzia i inne pozostałości z działalności weterynaryjnej, takie jak fartuchy, maseczki, rękawice czy materiały mikrobiologiczne. 

Pismo w tej sprawie wystosowano do: Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska w Szczecinie, Głównego Inspektora Ochrony Środowiska, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego, Starostwa Powiatowego w Gryfinie, Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Gryfinie, Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska, Zespołu Parków Krajobrazowych województwa Zachodniopomorskiego oraz Posterunku Policji w Cedyni.fot. cedynia.pl
Redakcja

4 Komentarze

 1. No to piękną bombkę zostawił poprzedni burmistrz mieszkańcom Lubiechowa Górnego ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co za idiotyzmy piszecie co taczką od siebie wywiózł te świństwa , czy to zrobiła spółka ,która wygrała przetarg

   Usuń
 2. Ty debilu poprzedniemu Burmistrzowi to możesz buty czyścić nieuku.

  OdpowiedzUsuń
 3. przecież zgodę wydał starosta a w tym czasie przewodniczącą Rady Powiatu była burmistrz Kotowicz- i co ???

  OdpowiedzUsuń
Nowsza Starsza