Odznaczenia, awanse i medale na Święcie Policji 2015 [foto]Awanse na wyższe stopnie, medale, okolicznościowe imienne ryngrafy oraz nagrody pieniężne i gorące podziękowania za ciężką służbę. Taki był przebieg tegorocznych uroczystości obchodów Święta Policji w Gryfinie.

Komendant Powiatowy Policji w Gryfinie insp. Andrzej Stechnij podziękował policjantom za rzetelną służbę na rzecz społeczeństwa oraz pogratulował osiągnietych wyników. Złożył również podziękowania przedstawicielom podmiotów na co dzień wspierających pracę policji.

Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 15 maja br. o nadaniu odznaczeń,
mł. insp. Mariusz Bajor - I z-ca Komendanta Powiatowego Policji w Gryfinie został odznaczony medalem srebrnym za długoletnią służbę.

Decyzją Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 11 czerwca br. o nadaniu odznaki, srebrną odznakę "Zasłużony Policjant" otrzymali: nadkom. Mariusz Łętowski – z-ca komendanta Komisariatu Policji w Chojnie oraz sierż. szt. Jan Szczypior – dzielnicowy Rewiru Dzielnicowych Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie.

Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie inspektor Jarosław Sawicki, Rozkazem personalnym mianował na wyższy stopień służbowy z dniem 24 lipca br. następujących policjantów Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie:

 • NADKOMISARZEM POLICJI mianowany zostaje
  komisarz KOWALCZYK LESZEK
 • ASPIRANTEM SZTABOWYM POLICJI mianowani zostają
  st. asp. ADAMCZEWSKI JERZY
  st. asp. BARANOWSKi ARIUSZ
  st. asp. BŁOCH PIOTR
  st. asp. DURNAKOWSKI ARKADIUSZ
  st. asp. GÓRSKI WIESŁAW
  st. asp. HYŻY DAMIAN
  st. asp. JACYKOWSKI BOGUSŁAW
  st. asp. KAMIŃSKI ZBIGNIEW
  st. asp. LEWANDOWSKIADAM
  st. asp. SZPILSKI ROBERT
 • STARSZYM ASPIRANTEM POLICJI mianowani zostają
  asp. ADAMCZYK – SYNIAK KATARZYNA
  asp. BRZOZOWSKI ARKADIUSZ
  asp. CHACIŃSKI KONRAD
  asp. CHORĄŻY JACEK
  asp. DRZYZGA DARIUSZ
  asp. DWORAKOWSKI MONIKA
  asp. LIPIŃSKI ARIEL
  asp. NIZIO JOANNA
  asp. PRZYBYLSKI JAROSŁAW
  asp. WĄSIK MAŁGORZATA
 • ASPIRANTEM POLICJI mianowany zostaje
  mł.asp. CZARNECKI TOMASZ
 • MŁODSZYM ASPIRANTEM POLICJI mianowani zostają
  sierż. szt. KUBIAK MICHAŁ
  sierż. szt. MASTALSKI PIOTR
  sierż. szt. PAKULSKI MICHAŁ
  sierż. szt. PATYK DANIEL
  sierż. szt. GNAP RAFAŁ
 • SIERŻANTEM SZTABOWYM POLICJI mianowani zostają
  st. sierż. GRĘDA SEBASTIAN
  st. sierż. KARPIERZ TOMASZ
  st. sierż. NOWAĆ KATARZYNA
  st. sierż. PAWELEC MIROSŁAW
  st. sierż. STAWCZYK INGA
  st. sierż. SZCZEPANIAK ADAM
 • STARSZYM SIERŻANTEM POLICJI mianowani zostają
  sierż. GAŁKA PAWEŁ
  sierż. ZANIEWSKI MICHAŁ
  sierż. BUŁGAJEWSKI ARTUR
 • SIERŻANTEM POLICJI mianowani zostają
  st. post. GĘŚLOWSKI MAREK
  st. post. JASIAK ŁUKASZ
  st. post. JUDZIŃSKA ALEKSANDRA
  st. post. KLOS KONRAD
  st. post. SZACHNIEWICZ ARTUR
  st. post. WIATRAK DOMINIKA
  st. post. FRĄCZEK KAROL
 •  na stopień starszego posterunkowego Policji mianowana została
  posterunkowa ULAS MONIKA.

Aspirant sztabowy Robert Szpilski oraz sierżant sztabowy Katarzyna Nować zostaną również wyróżnieni awansami w stopniach służbowych przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie – inspektora Jarosława Sawickiego na Gali Wojewódzkiej, która odbędzie się w dniu 31 lipca 2015 roku w gmachu Filharmonii Szczecińskiej.
Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie – inspektor Jarosław Sawicki, za długoletnią pracę i zaangażowanie wyróżnił trzech pracowników Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie – okolicznościowymi, imiennymi ryngrafami.
Odznaczenia otrzymują:
pani Maria Humeniuk
pani Jolanta Makowska oraz
pani Małgorzata Żak.

St. sierż. Michał Nietreba – referent Referatu Dochodzeniowo – Śledczego Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji w Chojnie w maju br. reprezentował Komendę Powiatową Policji w Gryfinie i uczestniczył w wojewódzkich eliminacjach konkursu „Policjant Służby Kryminalnej Roku 2015", gdzie jako policjant dochodzeniowo-śledczy zajął I miejsce.
Następnie w czerwcu 2015r. reprezentował województwo zachodniopomorskie w Szkole Policji w Pile w Ogólnopolskim Konkursie "Policjant Służby Kryminalnej Roku 2015", gdzie zajął 5 miejsce. Na uznanie zasługuje fakt, iż wym. w służbie w Policji jest od 2008 roku
W dowód uznania Komendant Powiatowy Policji w Gryfinie wyróżnił policjanta pozyskując wyższy etat w strukturze Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji w Chojnie. Do Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie wystosowano Wniosek personalny o mianowanie policjanta na wyższe stanowisko służbowe z dniem 24 lipca 2015 roku.

Prezydium Zarządu Głównego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów, w rocznicę 25-lecia NSZZ, za zaangażowanie i bezpośredni wpływ na kształtowanie związków zawodowych przy Komendzie Powiatowej Policji w Gryfinie, wyróżnił pięciu policjantów tutejszej Komendy – okolicznościowymi imiennymi medalami.
Medale otrzymują:
Joanna Chojniak
Andrzej Kamiński
Bogumił Prostak
Roman Krysiak oraz
Krzysztof Siudek.

Za dotychczasową współpracę z samorządem lokalnym, Komendant Powiatowy Policji w Gryfinie – insp. Andrzej Stechnij, w szczególny sposób pragnie wyrazić podziękowanie dla Burmistrza Miasta i Gminy Cedynia – pani Gabrieli Kotowicz, dla Burmistrza Miasta i gminy Chojna – pana Adama Fedorowicza oraz dla komendanta Straży Miejskiej w Gryfinie – pana Romana Rataja.

Pan  Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie insp.Jarosław Sawickii a także Komendant Powiatowy Policji w Gryfinie podziękowali policjantkom,policjantom oraz pracownikom cywilnym za ich prace oraz poświęcenie w słuzbie dla dobra wszystkich mieszkańców powiatu gryfińskiego a burmistrzowi Mieczysławowi Sawarynowii za przekazanie działki pod budowę nowej siedziby komendy policji.

Nie zabrakło również słów podziękowania za owocną współpracę od przedstawicieli samorządów i zaproszonych gości, którzy życzyli dalszych sukcesów wszystkim policjantom gryfińskiej komendy.Pan Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino Mieczysław Sawaryn żywił przekonanie,że następne obchody Święta Policji gryfińskiego garnizonu odbędą się w nowo wybudowanej komendzie.


Redakcja portalu Chojna24.pl wszystkim Policjantom oraz pracownikom cywilnym komend, komisariatów i posterunków skłąda serdecznie gratulacje i podziękowania, życzmy Wam bezpiecznej i spokojnej służby oraz wielu sukcesów w życiu zawodowym i prywatnym. 
Redakcja

5 Komentarze

 1. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie obrażaj synku policjantów bo ći zrobią wjazd na chatę i zaliczysz profilaktyczne palowanie i kręcenie wora.

  OdpowiedzUsuń
 3. hahaha - faktycznie dużo ich jest w tej policji.
  Proponowałbym jeszcze dodatkowe medale za legitymowanie Arka przy samie oraz za zatrzymania dziadków na rowerze po jednym piwku .

  OdpowiedzUsuń
 4. gratulacje dla Michała Nietreby! faktycznie nazwisk sporo a przecież to nie wszyscy pracujący w Chojnie ... a w radiowozie widuje widuje się czterech na zmianę non stop ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Reszta działa z ukrycia jak Tommy Lee Jones w ,,Ściganym"

   Usuń
Nowsza Starsza