Przed "III turą wyborów" w Trzcińsku Zdroju - wywiad z Robertem Kowalskim


Robert Kowalski w sierpniu ponownie zmierzy się w wyborach na burmistrza gminy Trzcińsko Zdrój, niektórzy to starcie nazywają III turą. Zadaliśmy kilka pytań obecnemu sołtysowi miejscowości Góralice a zarazem wiceprzewodniczącemu Rady Miejskiej w Trzcińsku Zdroju.

To protest wyborczy złożony Roberta Kowalskiego spowodował, że Sąd Okręgowy w Szczecinie unieważnił wyniki II tury listopadowych wyborów. Poniżej publikujemy  treść wywiadu.

Mamy lipiec, domyślam się, że najważniejszym dla Pana tematem w nadchodzących dniach są kwestie dotyczące wyborów, w których jest Pan jednym z dwóch kandydatów.

Tak, rzeczywiście. Wyborcy już wkrótce zadecydują, kto w najbliższej przyszłości obejmie funkcję burmistrza, a tym samym będzie dbał o to, aby zgłaszane od lat potrzeby i oczekiwania mieszkańców gminy Trzcińsko-Zdrój zostały zaspokojone.

Jest to kolejna tura wyborów. Czy to coś zmienia w Pana podejściu do kandydowania?

Rozumiem, że jest to nawiązanie do powodów, dla których w ogóle odbędzie się kolejna tura wyborów. Szanuję wyborców i czytelników portalu, stąd nie będę wracał do cytowania postanowienia sądu, które jest już prawomocne. Powiem tylko, że kolejny raz otrzymałem dowód na to, iż warto dochodzić sprawiedliwości. Tym bardziej, że tym razem nie broniłem tylko swoich praw, lecz stanąłem na straży wolności wyborców. Oddając swoje głosy, ludzie obdarzają kandydatów zaufaniem, wierząc że każdy głos może mieć wpływ na przyszłość gminy i jej mieszkańców. Obowiązkiem kandydata jest postępować etycznie. Lepiej być honorowym przegranym, niż cieszyć się z sukcesu, który niekoniecznie jest zasługą prawdziwej przewagi nad kontrkandydatem. Odpowiadając więc na pytanie: jestem silniejszy, mam poczucie sprawiedliwości i jeszcze więcej energii do działania.

W jaki sposób przygotowuje się Pan do nadchodzących wyborów?

Zacznę od tego, że wynik wyborów powinien być przede wszystkim zwieńczeniem dotychczasowej i wieloletniej działalności kandydata na rzecz mieszkańców naszej gminy. Wszystkie tzw. efekty specjalne, jakie kandydat funduje wyborcom podczas kampanii nie powinny mieć wpływu na decyzje wyborców. Jestem pewien, że zdecydowana większość osób, którzy oddali na mnie swój głos, zrobiła to, ponieważ pracuję z nimi i dla nich. Zdaję sobie sprawę z faktu, że nie jestem medialny, a moja twarz rzadko pojawia się na plakatach, ulotkach czy też w pochlebnych artykułach w prasie. Nie jestem i nie chcę być celebrytą, który znany jest z tego, że jest znany. Co więcej, nawet gdybym chciał, nie dysponuję budżetem, który pozwoliłby mi na organizowanie tak kosztownych działań. Ludzie, którzy poparli moją kandydaturę widzą efekty mojej działalności i są przekonani, że jeśli będę miał do dyspozycji narzędzia jakie zapewnia funkcja burmistrza gminy, będę działał jeszcze więcej i skuteczniej w interesie mieszkańców. Czas wyborów jest po to, aby stworzyć ludziom szansę na decyzję, która da zielone światło dla rozwoju i zmianom jakich potrzebują. Głęboko wierzę także w to, że ludzie bacznie obserwują, słuchają i wyciągają wnioski. Czytają ze zrozumieniem. Mamy mądrych i inteligentnych wyborców, którzy nie pozwolą sobą manipulować za pośrednictwem słów. Ocenią fakty, nie spekulacje. Moja kampania zatem to przede wszystkim przebywanie wśród ludzi, rozmawiam z nimi. Cały czas szukam także kolejnych sposobów na realizację ciekawych pomysłów.

Nie polemizuje Pan z kontrkandydatem na forum publicznym. Czy jest to świadome działanie?

Tak jak wspominałem, zrobiłem już wszystko co mogłem, aby zapewnić wyborcom sprawiedliwość podczas wyborów. Nie zamierzam komentować wypowiedzi mojego Kontrkandydata. Szanuję jego emocje, jak i uczucia bliskich mu osób. Polemika, jaką mamy tu na myśli, niczemu dobremu się nie przysłuży. Oddałem sprawę do sądu, gdyż to on jest od rozstrzygania po czyjej stronie leży prawda. Nie potrzebuję tłumaczyć wyborcom znaczenia wyroku. Ci którzy się z nim zapoznają, zapewne sami zdecydują na kogo oddadzą swój głos. Tak jak wspominałem, wybory to ważny czas, gdyż ludzie decydują o swojej przyszłości i nie należy im przeszkadzać w podejmowaniu decyzji. Nie należy eskalować złych emocji. Jeżeli będę pełnił funkcję burmistrza, chcę mieć poczucie, że zostałem wybrany bo rzeczywiście wyborcy obdarzyli mnie zaufaniem. Jestem przekonany, że to w jaki sposób prowadzimy kampanię jest odzwierciedleniem naszego systemu wartości. Może być namiastką tego, jak będziemy sprawować swoje obowiązki burmistrza. Nie jest moim celem dzielenie mieszkańców na tych którzy zagłosują na mnie czy na kogoś innego. Chcę jednoczyć, sprawić aby ludzie zaczęli ze sobą współpracować realizując cele. Chcę, aby wyborcy zagłosowali zgodnie ze swoim sumieniem i powiedzieli tak realizacji swoich potrzeb.

W jaki sposób radzi Pan sobie ze złośliwymi komentarzami na temat Pana kompetencji czy wykształcenia, które co jakiś czas pojawiają się w Internecie?

Może zacznę od tego, że wcale nie postrzegam ich jako złośliwe. Nigdy nie wstydziłem się swojego zawodu i pochodzenia. Rolnik jest takim samym zawodem jak każdy inny. Wymaga zaangażowania, dużej wiedzy, doświadczenia i odpowiedzialności. Jestem dumny z tego kim jestem. Nie nazwa zawodu stanowi o kompetencjach i umiejętnościach lecz to jak skutecznie i efektywnie pracujemy. Co więcej, warto mówić o tym, jak szybko jesteśmy w stanie się uczyć i podejmować nowe wyzwania. Każdy kto myśli, że nazwanie mnie rolnikiem ubliży mi i zdyskredytuje w oczach wyborców obnaża swój stosunek do wszystkich ludzi ciężko pracujących w tym zawodzie. Dziwi mnie to, że są jeszcze osoby kojarzące zawód rolnika ze słabym wykształceniem. Gospodarstwa rolne coraz częściej przypominają nowoczesne firmy, w których potrzebna jest wiedza i doświadczenie. Świat się zmienia i aż dziw bierze, że nie wszyscy to dostrzegają. Wszystkich niedowiarków i sceptyków z przyjemnością informuję że JA-ROLNIK z wykształcenia jestem inżynierem i mam skończone studia w Szczecinie. Także mam odpowiednie wykształcenie i doświadczenie. Przy okazji chciałbym jeszcze powiedzieć, że wyborcy nie powinni dzielić się na tych, którzy zamieszkują we wsiach czy w miastach. Bez rozwoju wsi miastom trudno będzie zapewniać choćby artykuły spożywcze po konkurencyjnych cenach. Bez bliskości i otwartości miast, tereny wiejskie mogą mieć kłopoty z transferem wiedzy i nowoczesnych technologii. Także zależymy wzajemnie od siebie, a profil wyborcy jest jeden – jest to człowiek, któremu zależy na rozwoju całej gminy, gdyż jest jej częścią.

Kiedy zamierza Pan przypomnieć wyborcom o tym, co chce Pan im zaoferować?

Zacznę od tego, że mój program wyborczy jest wierną kopią sugestii mieszkańców gminy. Od lat prowadzę dialog z ludźmi. Postanowiłem, że nie będę mówił ludziom co dla nich jest korzystne. Po pierwsze chcę dać wyborcom to, czego potrzebują a dopiero w drugiej kolejności zaproponuję swoje pomysły, które przyczynią się do rozwoju potencjału gminy. Chcę, aby ludzie czuli, że jest przed nimi dobra przyszłość. Ich przyszłość, o jakiej marzą. Chcę, aby mieli pewność, że to na co tak ciężko pracują ma sens. Od ostatniej tury wyborów rozmawiam z ludźmi jeszcze częściej. Cały czas konsultuję mój program z mieszkańcami. Myślę, że wynik tego dialogu przedstawię wyborcom w przyszłym tygodniu. Chcę być głosem ludzi, którzy zgłaszają się do mnie z pomysłami, propozycjami i potrzebami. Wszystkich zainteresowanych zapraszam do śledzenia Państwa portalu w przyszłym tygodniu.

Wybiegnijmy w przyszłość  - zostaje Pan powołany na funkcję Burmistrza. Co wtedy? W kuluarach wiele mówi się o zamianach, jakie Pan zamierza wprowadzić...

Domyślam się co leży w podtekście pytania. Słyszałem o tych dziwnych plotkach. Odpowiem krótko, gdyż nie chciałbym rozdmuchiwać sprawy, która jest dla mnie oczywista. Moim założeniem jest konsekwentny rozwój. Nie płynie we mnie krew rewolucjonisty. Zresztą nerwowość w podejmowaniu ważnych decyzji nikomu jeszcze na dobre nie wyszła. Nie mam zamiaru redukowania etatów. Chcę zaproponować ludziom rozwój, możliwość podnoszenia kompetencji, realizowania innowacyjnych pomysłów. Uważam, że ludzie pracujący na rzecz gminy mają spory potencjał, który trzeba wyzwolić. Pozwolić im realizować pomysły, korzystać z wiedzy i praktyki doświadczonej kadry oraz energii ludzi młodych. Stawiam na synergię. Także mówię TAK zmianom, których pragną mieszkańcy gminy. Pełnienie funkcji burmistrza to przede wszystkim rzetelne realizowanie obowiązków wobec społeczeństwa, które głosując za kandydatem, udzieliło mu ogromnego kredytu zaufania. Samorealizacja i spełnianie własnych ambicji mogą być jedynie przyjemnym efektem ubocznym sprawnego działania i owocnej pracy dla dobra gminy.

Dziękujemy za rozmowę. 

Ja również dziękuję. Przede wszystkim czytelnikom, którzy poświecili swój czas na przeczytanie tego wywiadu.
Redakcja

80 Komentarze

 1. On i tak nic nie zrobi chodzi mu tylko o koryto żeby dostać ś ię do żlobu,

  OdpowiedzUsuń
 2. nic się nie dowiedziałem .Mało konkretny i nerwowy

  OdpowiedzUsuń
 3. Zero, dosłownie zero konkretów. A hasło, że zrobi to, czego życzą sobie mieszkańcy jest nienajgorsze, ale na wybory do parlamentu. Nawet nie ma konkretów w przypomnieniu, czego takiego dokonał do tej pory. A te studia, to raczej zaoczne , co?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nic się nie dowiedziałeś i widzisz zero konkretów ponieważ nie myślisz albo jesteś po wyborczej wódce. Przeczytaj więc parę razy wywiad a na pewno załapiesz o co chodzi. Pamiętaj też o tym, że jak ekipa Kitlasa wchodziła po raz pierwszy z butami Hipolita, to oni właśnie nie mieli żadnych osiągnięć w pracy samorządowej a jedynie chodziło im o to aby nie nudzić się na "nędznej" nauczycielskiej emeryturze. Pokazali też, że od przysłowiowej ręki mogą rozdawać i tworzyć stanowiska pracy dla swoich ludzi, z którymi idą "razem ku lepszemu". Zastanówcie się też dlaczego do swojej ekipy wciągnął Kitlas Holendra a gawiedź wykazując wielką troskę o Ojczyznę na niego zagłosowała i wybrała na radnego i sołtysa. Gdybyś tak trzeźwo przyjrzał się tym wszystkim dziwnym zdarzeniom, dziwnie popartym także przy pomocy prezentów i alkoholu, i gdyby wyborcy podeszli z troską o Ojczyznę - także tą naszą małą Ojczyznę, to bez zastanowienia zagłosowaliby w tej III turze na Kowalskiego, odcinając się od powstałej kliki za przyzwoleniem wyborców spragnionych mocnych trunków i własnych korzyści.

   Usuń
  2. zamiast insynuować mógłbyś po prostu przytoczyć te konkretne rozwiązania, które proponuje kandydat. Ich w wywiadzie po prostu nie ma i nie pojawią się nawet przy dziesiątym czytaniu. Co do motywu alkoholu, to bawcie sie we własnym gronie, my tu w Chojnie mamy swoje problemy

   Usuń
  3. Hipcio zaczynał w Chojnie to dlatego!!!

   Usuń
  4. Kłania się czytanie ze zrozumieniem, w wywiadzie jest napisane, że konkrety czyli program pojawi się w późniejszym czasie.

   Usuń
  5. konkrety czyli program będzie później - na poziomie Kukiza. czyli zero. Chyba kandydat kilka miesięcy temu już brał udział w elekcji , też bez programu. Kłania się elementarna logika.

   Usuń
  6. Na elementy w logice praktycznej rozkłada się zdarzenia. Jedynym zdarzeniem jest tutaj wywiad, więc proszę o komunikatywny sposób negatywnego przekazywania niepewnych informacji i nie przytaczania teorii ewolucji na to co ma być a na algorytm powstały z programu reasumując różnicę elekcji!

   Usuń
 4. Co ty plecież tam nie ma żłobu tam jest 7 baniek długu, nie idzie dla kasy tego to akurat mu nie brakuje obecnie zarabia napewno lepiej niż burmistrz potrzeba zmian aby rozgarnąć zaspy jakie pozostawił zwycięzca 2 tury i zakończyć 9 letni zakres poszukiwań, śledztw i dochodzeń które wiadomo kto zapoczątkował, myślicie że kamery na ratuszu są dla ludzi? To na pracowników aby tw wiedział z kim rozmawiają - może akurat z konkurencją? A czy ktokolwiek był w ratuszu w gabinecie tw? To wygląda jak gabinet NASA same telewizory. Tak ma wyglądać działanie z cy burmistrza? Tego chcecie?

  OdpowiedzUsuń
 5. Widać to jakiś chipis,

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie jestem wyborcą żadnego z nich - nie mieszkam w gminie Trzcińsko. Dlatego patrząc z boku, powiem tak, bzdura i jeszcze raz bzdura jeżeli chodzi o program oparty na fikcyjnej "wiernej kopii sugestii mieszkańców gminy". Jakie są to sugestie? Kto reprezentuje te sugestie, czyżby anonimowi - czyli żadni mieszkańcy? No a co z mieszkańcami którzy mówią że nie chcą burmistrza w osobie tego kandydata? Czyż nie jest to sugestia mieszkańców, której p. kandydat na pewno nie spełni? A więc taka zapowiedź, programu to strzał w kolano. Jeszcze nie wygrał, a już oszust. Nie wiem czy jest lepszy od swojego konkurenta, ale na pewno kłamca.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ujawnij się ty to zobaczymy kto tu kłamie bo coś mi tu zadzwoniło łańcuszkiem od pieska

   Usuń
 7. Do powyższego dyskutanta - Admin może to potwierdzić, pod warunkiem, że Ty też wystąpisz nie anonimowo.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na wszystko przyjdzie czas. Dziękuję za wymianę komentarzy!

   Usuń
 8. Szanowna Źono Pana Roberta jak pani będzie oficjalnie się podpisywać to i ja Będę! Pozdrawiam Agent TOMEK !!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wtajemniczaj tu nikogo kogo nie jesteś pewien, mylisz się jak w wyborach do tej pory!!!!!!!

   Usuń
  2. Chyba raczej agentka.

   Usuń
 9. a coz to się dzialo w sobote w tck-u , ze stało tam tyle samochodow ? czy ktoś może oswiecic mieszkancow ? kolejna popijawa ?

  OdpowiedzUsuń
 10. coś ten wywiad perfekcyjnie przygotowany chciał bym posłuchać oryginalnego nagrania i porównać!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dlaczego zmieniacie temat czyżbyście byli zaproszeni i dalej pozyskujecie głosy za alkohol? tak nie wolno ! to już wiadomo! ludziska zrozumcie, że to co robi elektorat nie ma koncepcji to zakłamany świat prześladowań i zemst metodą korupcji, doniesień i odwiecznych libacji. Pan który to czyni był moim wychowawcą i uczył mnie czego innego dlaczego zmienił tak swoje poglądy? coś tu nie gra? cały czas spotkania i podsumowania-ale czego? dokąd to nas zaprowadzi to obłęd!!! ten człowiek dostał mój głos w walce z łodziewskim i może dzięki temu wygrał a rodzinę mam dużą i wszyscy to zrobili, potem zmienił moje życie w koszmar dzięki kilku podpisom z jego ręki moja rodzina rozsypała.się. Ja się nie poddałem ale zrobiłem co do mnie należy - nie dałem mu swojego głosu w ostatnim rozdaniu! zróbcie to samo bo może was czekać horror! pozdrawiam was sympatycznie liczę na wasze przemyślenia i zmieńcie zdanie głosujcie na p. Kowalskiego! jest bardzo ludzki i umie słuchać a swoje decyzje niejednokrotnie konsultuje z ludźmi wysoko postawionymi i wykształconymi jest kimś więcej niż tylko osobą to człowiek z sercem!

   Usuń
 11. Hahaha , tak to jest :) Ja też nie podejrzewam tego pana o większość z tych słów , po prostu są dla niego za trudne. W rzeczywistości jest tak, że kolega tego pana z w/w portalu przesyła mu pytania a potem cała rodzinka siada przy Wikipedii i znajduje np. takie słowa jak : synergia .Sztuczność dla sztuczności i tyle aż szkoda czasu na czytanie tego bełkotu .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Całkiem udane syntetyczne komentarze pokroju symbiotycznego systemu reżimu wszechstronnie wykształconych syndrofilii o absorpcji negatywnie powstałej monarchii w wydaniu konstruktywnego ugrupowania terrorystycznego gminy.

   Usuń
  2. Cieszcie się że ma kto jeszcze kandydować bo nie będzie tam lekko i napewno nie będzie jak było więc trzymajcie kciuki za tego fajnego Pana bo w nim nadzieja i w ludziach z jego klubu a nie ma tam byle kogo każdy ma bardzo dobry kontakt z mieszkańcami - wychowali się tam gdzie mieszkają i wiedzą co potrzeba mimo kruchych funduszy -walczą!

   Usuń
  3. Przepraszam a poprzedni radni to byli z księżyca?

   Usuń
 12. Widzę że uderzyłem w stół. Proszę wskazać osoby które nie działają pod dyktando innych lub pod innych dyktando nie działali. Przecież ta grupa miejszościowa robi tylko pod scenariusz dyktatora który zastrasza wszystkich swoją władzą nie potrzebując przy tym policji której pozbył się tylko przez to że P.O kierownik ówczesnego posterunku jest znajomym byłego burmistrza. To co się jednak dzieje ujrzy jednak światło dzienne. Powodzenia p. Robercie!!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 13. Chyba tak bo w t-z nie zadziałali nic a układ planetarny jest im dobrze znany bo na sesjach spali i śpią w obłokach, śnią i śnili o gwiazdach. To jest sztuka. Decydować o losach gminy nie mając swojego zdania. Banalnie proste!

  OdpowiedzUsuń
 14. Przyglądam się temu wszystkiemu proszę Pani od dawna i twierdzę, że wcześniej jak P.Kitlas miał większość w Radzie to głosowali jak głosowali a jak teraz P.Zgoda ma większość to jak głosują ?To się nazywa LOJALNOŚĆ Klubowa ,na Singla to w domu moźna poskakać!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie rozumiem? To źle czy dobrze? Zgoda nie ma większości! Większość ma klub p. Kowalskiego stworzony z osób komitetu wyborczego p. Zgody i p. Kowalskiego w stosunku 6/3 co daje możliwość podejmowania bardzo dobrych decyzji czego byliśmy świadkami do tej pory od grudnia 2014 roku. Nie wiem po co taki komentarz mija się on z rzeczywistością! Nie chwalę Rady ale widać że uważnie patrzą na ręce co bardzo boli rządzących! Dzięki temu oni również przykładają się do swojej pracy ale czasami rzucają "świnię" pod nieuwagę radnych co często widac na sesjach jak poruszani są w takich momentach prawnicy. Opozycji nie umyka nic! Tak trzymać! Do wszystkiego trzeba młodego!!!!!!! Dzięki burmistrzowi z ugrupowania większościowego będzie można zdziałać znacznie więcej. Kowalski na burmistrza Trzcińska - bardzo dobry ruch!

   Usuń
 15. No właśnie Kowalski ma tylko 3,Kitlas 6,Zgoda 6 włącznie z Panią Przewodniczącom, która trzyma rękę na Jego Pulsie ! A czy decyzję są takie trafne ?Proszę przytoczyć kilka !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przesunięcia w budżecie z administracji publicznej dzięki którym powstanie kilka inwestycji; remont ratusza wewnątrz, remont przepompowni przy al róż, remont chodnika Piaseczno, budowa chodnika Góralice, nowe przystanki (ohp, cmentarna , Czyste, Rosnowo), remont skrzyżowania cmentarnej/wolności/ kościuszki/młyńska,oczywiście z dofinansowaniem z powiatu, dokumentacje na drogi -pierwsze od kilku lat (strzeszów ,ul parkowa na wprost mickiewicza, przy garażach ul sienkiewicza/krótka).Z przesunięć również był plan zrobić plac zabaw w przedszkolu ale uległo to rozdysponowaniu na remont baszty bocianiej i potrzeby w chełmie. podczas sesji niejednokrotnie składane zostały interpelacje których ślady pozostały jak np: nowy kasztan w parku , znaki i lustra drogowe w miejscach niebezpiecznych, ład i porządek którego państwo nie dostrzegacie na co dzień i wiele małych rzeczy z którymi macie styczność. Klub p.Kowalskiego pomógł także wynegocjować pieniądze na remont szkół (gimnazjum, podstawówki T_Z, Gogolice Stołeczna) i budowę drogi do Gogolic. Podjętych zostało dużo innych trafnych decyzji które zakładały oszczędność dla gminy tym samym nie raniąc mieszkańców. Pomimo wniosków o znaczne podwyżki wody i ścieków nie dopuszczono do oferowanych wzrostów cen co drastycznie różniło się od ubiegłego roku. Nie jestem w stanie wszystkiego spamiętać proszę przychodzić na sesje i obserwować działania radnych którzy przez tak krótki okres zrobili bardzo wiele mając na czele Panią Przewodniczącą która trzyma rękę na pulsie dbając o dobro gminy!

   Usuń
  2. Oglądałem w necie wszystkie komisję, sesje i z Uporem Maniaka śledze Dokonania ekipy Pana Jerzego i Pana Roberta .Ten cały początek to tylko Bełkot i Obietnice Wyborcze nic z tych rzeczy nawet nie zostało rozpoczęte !Co dotyczy interpelacji to coś się dzieje ale dupy nie urywa .Moi drodzy możemy tak się boksować ale po co ?Siedem miesięcy Rządów P.Jerzego i P.Kowalskiego i tylko Sądy ,Policja ,Telewizja, Prokuratura, Obcy Człowiek w Gabinecie Burmistrza,Nienawiść, Zaszczucie ,Obelgi i Kłamstwa i jeszcze raz pytam po co ?Dla prestiżu ,spełnienia marzeń ,chorych ambicji czy poprostu dla KASY !!!Kolesie w tyrce pytają co się u was dzieje a mi poprostu wstyd .

   Usuń
  3. Może i oglądał bo kamerowanie to specjalność w ratuszu! i co dzieje się- nie? tak ma być! ten bełkot to głosy mieszkańców a obietnice to prawda blokowana przez urzedników z powodu rzekomego braku funduszy ale to zaplanowane i wywalczone decyzje przez opozycję nie pogrążające gminy tylko z oszczędności. Dupy nie urywa ale w dupe daje, a ten obcy człowiek to lekarstwo na homoroidy w gminie t-z nie dla prestiżu nie dla pieniędzy nie dla spełnienia marzeń a napewno nie dla kasy a wstyd to masz rację jest ale alkohol na tę chorobe nie pomoże on tylko zaostrzył sytuację do postaci klinicznej to trzeba zoperować a kowalski ma skalpel w ręku.

   Usuń
 16. Po przeczytaniu tego artykułu ciśnie mi się na usta tylko jedno, mam nadzieję bardzo wymowne słowo – obłuda. Po pierwsze śmiem sugerować, iż odpowiedzi na pytania są wyreżyserowane, niezgodne z prawdą i przekonaniami Pana Kowalskiego. Po drugie czyny i wypowiedzi Pana Kowalskiego znacznie odbiegają od postawy zaprezentowanej w tym wywiadzie. Chce on dochodzić sprawiedliwości? Dlaczego nie powie otwarcie o jego machlojkach i ingerencji w wyniki wyborów? Czy tylko ludzie Kitlasa dawali alkohol i kupowali głosy? A co z oferowaniem pieniędzy wyborcom za głos oddany na Kowalskiego, co z jawnym obsadzaniem stanowisk w urzędzie i instytucjach gminy? Skąd pewność u tego kandydata, że wybory będą jego wygraną? Dlaczego Pan Kowalski zrzekł się funkcji pełnionych w Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej w Rowie twierdząc, iż będzie pełnił stanowisko burmistrza i czas mu nie pozwoli na prowadzenie dodatkowych prac? Dlaczego o tym nie wspomniał w powyższym wywiadzie? Każde zdanie w tym wywiadzie można rozłożyć na czynniki pierwsze i udowodnić jego nieprawdziwość. Pan Kowalki twierdzi, iż nie jest człowiekiem medialnym natomiast fakty mówią coś innego. Wprasza się on na większość imprez okolicznościowych, jego plakaty nie Kitlasa okrywały gminę podczas wyborów, wywiady z jego udziałem publikowane były w gazetach i na portalach, doszło nawet do tego, iż wysyłał on SMSy do wyborców z prośbą na oddanie na niego głosu. Czy tak zachowuje się człowiek stroniący od medialności?
  ” Tak jak wspominałem, zrobiłem już wszystko co mogłem, aby zapewnić wyborcom sprawiedliwość podczas wyborów.” – czy sprawiedliwością jest w takim razie wykorzystywanie przynależności do partii politycznej, która umożliwia osiągnięcie zamierzonego celu, tj. wygrania rozprawy sądowej, która została rozstrzygnięta w trybie tajnym? Jako wyborca i mieszkaniec gminy stanowczo mówię NIE takim nieetycznym i podstępnym czynom. Mam cichą nadzieję, że nikt nie da się nabrać na te miłe słówka i mydlenie oczu. Pan Kowalski to obraz walki po trupach do celu. Nie liczy się interesem wyborców a kieruje się wyłącznie pobudkami osobistymi, które doprowadzą go do osiągnięcia zamierzonego celu – posadzenia swojego tyłka na stołku burmistrza, z którego (jak z resztą sam mówi) „pokaże gdzie kogo miejsce”. Życzę wszystkim rozważnego i przemyślanego oddania głosu w wyborach.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ze zdumieniem czytam te obrzydliwe wpisy i nie mogę wyjść z podziwu skąd się to bierze, przecież w wywiadzie Pana Kowalskiego nie dopatruję się żadnej agresji. Ludzie związani z ekipą rządzącą pokazują w tych wpisach jacy są naprawdę.

   Usuń
  2. Widać tutaj jak w politykę mieszają się pracownicy opanowani przez total kapitalnego reżimu. Kompletny obłęd ! Nie powinno odbywać się to w ten sposób! To w jaki sposób odbywały się wybory uzasadnił Sąd a nie p.Kowalski! ja tego człowieka znam bardzo dobrze i ręczę głową za jego decyzje a jakie nazwisko ma ta głowa domyślcie się sami! Niejeden mnie zna- a może inaczej -może ktoś mnie nie zna? Nie opluwajcie ludzi za ich chęci na lepsze jutro bo kiedyś przyjdzie czas że spojrzycie temu komuś w oczy - mnie też!

   Usuń
  3. Widzę, że nawet mafia włoska ma tutaj swój udział. Ojciec Chrzestny przemówił. Jak robisz z siebie takiego odważniaka, to może nie pisz z anonima. Wielki jesteś za komputerem i w swoim mniemaniu?

   Usuń
  4. Niektórzy ludzie schowali do szafy zasady moralne i etyczne głosowanie za alkohol to dla nich norma społeczna. Najgorsze jest to że takie rzeczy popierają też nauczyciele związani z p. Z.K czyli ludzie którzy powinni świecić przykładem właśnie moralnym i etycznym. Człowieka który dopomina się o sprawiedliwość i demokracje opluwacie, ciekawe co widzicie jak patrzycie w lustro. Przecież Z.K teraz już kupuje wyborców alkoholem na wszystkich wiejskich imprezach na których jest Pan Z.K rozdawane jest darmowe piwo i kto tu kupuje głosy. A impreza w najbliższą sobotę organizowana przez ekipę byłego burmistrza czy to nie przekupstwo.

   Usuń
  5. Może jakieś konkrety? Jacy nauczyciele? "nauczyciele związani z p.Z.K." to nic innego jak wymyślanie bajek na potrzeby kampanii. Jeśli już jest taka osoba to dlaczego nie przestawisz jej danych?? bo sam storzyłeś/aś ją w swojej wyobraźni? żałosne

   Usuń
  6. Nie nie mam g -maila ale dziękuję za szybką odpowiedź! Tylko popatrz w lustro tam jest ta sama twarz takiego samego mieszkańca jak ja! Lubię Italia - Berlusconiego- ten to ma oko i gust! Powodzenia!

   Usuń
  7. Sam zastępca zresztą były i niech tak zostanie ale numer do niego mam już z libacji!

   Usuń
  8. "Anonimowy" z wpisem z dnia 19 lipca 2015 22:17 - Czy Ty jesteś nienormalny posądzając Sądy o układ z jakąkolwiek partią? Żeby to Tobie wyjaśnić, kieruję ten wpis jako wyborca do Prokuratury i do Sądów, które wydały te postanowienia! Resztę nie chce mi się komentować ponieważ szkoda mojego czasu!

   Usuń
 17. Ktoś tu ma problemy z czytaniem ze zrozumieniem. Gdzie we wcześniejszym komentarzu jest ta agresja? To są tylko i wyłącznie fakty udowadniające obłudę, kłamstwo, fałsz i matactwo Pana Kowalskiego. Radzę uważniej czytać wpisy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To nie fakty tylko pomówienia ale w tym to wy macie dużą praktykę. Nawet w tym ostatni wpisie jest agresja.

   Usuń
  2. Widzę, że mamy tu specjalistę od zachowań ludzkich. no tak przecież komitet Pana Kowalskiego doskonale zna potrzeby i psychikę wyborców.
   Ja pomówień tu nie widzę.. Widzę za to, że prawda w oczy kole

   Usuń
  3. Was bardziej!

   Usuń
  4. Cóż to za przejaw agresji? Denerwujesz się czymś?

   Usuń
  5. No boję się - pomoże mi ktoś? Mam wrażenie że tylko niektóre osoby uczestniczą w tych komentarzach a ja ich wszystkich znam! Co mam zrobić? Jutro mam czerwony krawat i jestem u siebie w gabinecie! Czekam! No nie zasnę!

   Usuń
  6. Prawda jest całkowicie za darmo! Ale kłamstwo musi być okupione! Prawdę można powiedzieć ale kłamać można bez konsekwencji, prawdę można dowieść ale kłamstwo ciężko udowodnić a p.Robert to zrobił więc zdał egzamin 5+!

   Usuń
  7. Jakże trafna opinia. A zatem zachęcam do analizy tego wywiadu, i odpowiedzieć sobie na pytania - Czy ten wywiad był za darmo, czy może p. Robert opłacił go jako część kampanii? Czy łatwo jest udowodnić zawarte w tym wywiadzie kłamstwa? Czy za zawarte w tym wywiadzie kłamstwa, p. Robert poniesie jakieś konsekwencje (no chyba że wyborcza przegrana)? Ale zdanie "Wszystkich zainteresowanych zapraszam do śledzenia Państwa portalu w przyszłym tygodniu", ośmiesza nie tylko p. Roberta ale przede wszystkim redaktora i redakcję tego portalu. Moja ocena tego wywiadu to 2- . W mojej ocenie wywiad ten jest dobry, jedynie dla wtórnych analfabetów - czytelników nie umiejących analizować tego co czytają - czy też jak ktoś powiedział wykształciuchów.

   Usuń
  8. Dopuszczający to też ocena! Jaki nauczyciel taka klasyfikacja ocen! A czy ktoś widział ocenę mniej niż zero? Taką właśnie stawiał p. Kitlas jak chciał kimś pogardzić lub kogoś ośmieszyć przy kolegami w klasie i nie było to mądre! Miałem tego dosyć! To były czasy kiedy złamał nogę. Może po alkoholu? Ot taki wypadeczek?!

   Usuń
 18. Ponoć cała wierchuszka z gryfińskiego PO i lokalny samorząd pili i jedli w Rowie w świetlicy ... Ciekawe czy sędzia z Piotra Skargi też był...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jesteś mało rozeznany w Rowie nie ma świetlicy.

   Usuń
 19. od......l się od PO zlamasie ! zobaczysz jak teraz prezydent z PIS-u będzie wprowadzal sredniowiecze w Polsce ! czopek będzie wlazil klerowi w ich tłuste dupska i znajdziemy się w epoce zakłamania , prymitywizmu i będzie siara na cala Europe ...

  OdpowiedzUsuń
 20. Jak oni pili i się bawili to be ! Ale jak ekipa ZK piję i się bawi to jest " dbanie o dobro gminy" Przyzwyczajmy się do tego ,że jak coś zrobi Kowalski to wszystko jest be ale jak gdzieś pokaże się kKitlas to jest " dbałość o dobro gminy " Panie Kowalski trzymaj się pan i walcz o zwycięstwo !!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W końcu poważnie podchodzicie do sprawy!

   Usuń
 21. Jest zestawienie finansowe naszych gmin w gazecie chojenskiej !!! Spadek po " bardzo dobrych rządach " Kitlasa i jego radnych .Głosujcie na niego dalej a będziemy mieli " krainę miodem i mlekiem płynącą " Polecam lekturę G Ch !!!!!

  OdpowiedzUsuń
 22. Zadłużenie gminy to prestiż! Tak widzi to kandydat mniejszości p. Kitlas i księgowość urzędu, przyrównując nas do Widuchowej czy Bań- bo tam to dopiero mają wskazaźniki-ale tam mają efekty a tu co jest? Kasa dla elektoratu idzie non-stop. Licząc po 200 tyš rocznie na kz i jego zastępców za wynagrodzenia i 30 tyš za dojazdy po przysłowiowe dowody osobiste po które powinien jeździć kierownik urzędu cywilnego a jeździ kz bo ma coś tam do załatwienia i weźmie się za paliwo przez 9 lat to mamy przeszło 1/3 zadłużenia gminy do tego dodajmy innych urzędników to mamy 3/4 zadłużenia gminy pozostaje jeszcze opieka i akcje wyborcze to mamy więcej niż całe zadłużenie gminy o 30%. Wynik jaki uzyskaliśmy to dowód na to że urząd trwoni pieniądze na przyjemności z olbrzymich średnio 6 tyśięcznych wynagrodzeń czy to burmistrz czy sprzątaczka a nam rzucają ochłapy i to z dofinansowań powiatu.

  OdpowiedzUsuń
 23. Nie mogę być na tych wyborach , ale bardzo czekam na ich wynik.
  Liczę, że Kowalski poraz trzeci siądzie na 4 literkach.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Matematyka nie jest twoją mocną stroną !!!!

   Usuń
  2. Bo to dziecko korepetycji z matematyki a jego nauczyciel w wybory dostanie w 4 litery od wyborców!

   Usuń
 24. To jest przerażające źeby pisać takie Obelgi na swojego przeciwnika tylko aby zasiąść w stylowym gabinecie z tabliczką Burmistrz ! Panie Robercie proszę pamiętać, że "Burmistrzem się bywa a człowiekiem się jest całe życie "!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I nic tu z tego nie wynika. Przecież p.Kowalski nie pisał obelg w kierunku kitlasa!? Kogo ty wspierasz? Ludzie ludziom zgotowali taki los! Czytało się medaliony? Co dzieje się z osobami o innych poglądach niż ma kitlas - zostali zastraszani, zwalniani, przesłuchani, dyskryminowani,degradowani,wypraszani i upadlani! Tak się działa? Kitlas musi odejść!

   Usuń
  2. Nie zapędzaj się Moja Droga to LUDZIE Zdecydują kto będzie odchodził a kto przychodził a nie ty Tryskająca NIENAWIŚCIĄ!!!

   Usuń
  3. Tryskający nienawiścią są ci, którzy popierają Kitlasa! Ja nie rozumiem tylko dlaczego nie możecie pogodzić się z waszymi błędami w kampanii wyborczej! Przecież ten styl korupcji kampanijnej trwa od początku, kiedy na scenę gminnej polityki zaczął się ubiegać Kitlas wspierany przez Hipolita! Gdyby wyborcy teraz zagłosowali na Kitlasa, po takich kompromitacjach jak: Hipolit i alkohol w zamian za głos, to już będzie oznaczać, że u nas jest w mniejszości uczciwość i sprawiedliwość! Obudź-ta się ludziska, bo inaczej będziecie-ta dalej przyglądać się jak emeryci pracują a ci bez pracy do OPS maszerują i jak TZ spada na pysk moralny i patriotyczny!

   Usuń
  4. Dobrze gadasz. Polac sidorowi !!!!

   Usuń
  5. Do tej po wtrysku!!! Dlaczego uważasz że jestem kobietą? Jestem 100% facetem tym z mafii włoskiej a ty miałaś już faceta?

   Usuń
  6. Widzę, że plebs ma zdolności do zmiany nazwisk! A jakbyś zmienił nazwisko swojego dobrodzieja, którego ekipa chciała po raz kolejny wygrać nieuczciwie wybory?

   Usuń
 25. Panie kowalski, nawet pralka ma program

  OdpowiedzUsuń
 26. A jaki program ma Kitlas? Ten sam od 9 lat i nic z niego niewyynika !!! Ale po co się wysilać i tak " pleps" to kupi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O tak, ten to dopiero jest zaprogramowany jak yeti - wystraszyć przegoníć lub zjeść!

   Usuń
 27. Pokazały się już pierwsze plakaty kandydatów na burmistrza w Trzcińsku - Zdroju.
  Na jednym z budynków mieszkalnych zamieszczono plakat Z.K. na drzwiach wejściowych.
  Tam prawdopodobnie można otrzymać regionalny produkt wysokoprocentowy własnej roboty.
  Więc z góry należy przyjąć, że tym razem nie będzie korupcji alkoholowej ponieważ tak zwana "turystyka" alkoholowa trwać może tam od kilku lat :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, prawda, wisi z napisem wybory samorządowe - co on nie wie że walczy o fotel burmistrza? Albo jest pijany albo dalej kłamie ludzi- a może pojawił się wstyd? Ale te drzwi z daleka od drogi to może nie widać?

   Usuń
  2. Była szefowa GOGOLANDERA miała wytapetowany cały płot w domu plakatami Roberta K.i jakoś nikomu to nie przeszkadza! A to też nie lada gościowie... A wy czepiacie się dwojga emerytów?

   Usuń
  3. Emeryci popierają emeryta!
   Dobre!
   Elektorat Kitlasa informuje wyborców, że Kowalski jest bez wykształcenia, co jest oczywistą nieprawdą, ponieważ Kowalski jest inżynierem.
   O Zbigniewie K. też mówią różne rzeczy. Na przykład, że żonę zamyka na balkonie jak popije, że nadużywa alkoholu i że wygrywa wybory za przekupstwo alkoholem i za buty, że do czasu, kiedy wspiera go Hipolit nikt nie ma szans na wygranie z nim wyborów, że Zbigniew Kitlas wyborców nazywa plebsami.
   Kitlas okłamuje ludzi ponieważ na jego plakatach zamieszczono kłamliwą informację
   "Wybory samorządowe 2015 r."
   Przecież są to wybory powtórzone w wyniku potwierdzonej przez Sąd Apelacyjny alkoholowej korupcji wyborczej.
   No ale cóż? Kitlas liczy na to, że tak zawróci ludziom w głowie, że zagłosują na niego i chłopisko nie będzie się nudzić na emeryturze, a nawet morze wyjaśni wyborcom, że bez powrotu Hipolita na zastępcę nie może rządzić - i też to będzie zrozumiałe plebsowi.
   Ludzie obudźcie cię się a ci, którym alkohol wyborczy zawrócił w głowach - albo nie idźcie na wybory i nie głosujcie po pijanemu, albo otrzeźwiejcie!

   Usuń
 28. Ludzie, opanujcie sie...zeby ten Kowalski byl chociaz ladny...Wyobrazcie sobie nast. zdarzenie: Przyjezdza do TZ wazna delegacja, spojrza w oczy Traktorzyscie i co...? Poczuja sie jak w oborze i zrobia MUUUUU...:)

  OdpowiedzUsuń
 29. Ludzie skąd w was tyle jadu? Aż tak p. Kitlas wami steruje? Na miejscu Kitlasa było by mi wstyd po raz kolejny startować po takiej aferze, ale jak widać za bardzo lubi to swoje "korytko" z którego każdego może traktować przedmiotowo...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wstyd to powinno być Panu R.K. człowiekowi który nie potrafi przegrać z honorem. Przegrał w dwóch turach na głosy i przegra w trzeciej bo jest zakłamany. Polska ma juz dość PO, jeszcze w gminie brakuje tych kretaczy.

   Usuń
 30. Jakoś według mnie to p. KITLAS PRZEGRAŁ chociażby ze względu na to, że sąd stwierdził, iż afera alkoholowa była.

  OdpowiedzUsuń
Nowsza Starsza