Pływanie, rower i bieg w morderczym upale, nasi zawodnicy na triathlonie w Szczecinie [foto]

Niedzielny upał nie przestraszył sportowców, którzy wystartowali w drugim w historii triathlonie w Szczecinie. Zmagania ukończyło kilku zawodników z naszego regionu, między innymi Wojciech Greguła i Andrzej Kozłowski.

Triathlon Szczecin wchodzi w skład cyklu Enea Tri Tour. Łącznie na dwóch dystansach (56,6 km i 112,95 km) wystartowało ponad 450 zawodników.

Na dystansie 56,5 km rozegrano mistrzostwa Polski. Zawodnicy mieli do pokonania 950 m trasy pływackiej w Odrze, 45 km etapu kolarskiego oraz 10,55 km biegu ulicami Szczecinie. Najszybszy na małym dystansie był Marek Jasółka (łączny czas 2:02:54).

Na zdj. Wojciech Greguła i Andrzej Kozłowski
9. miejsce w swojej kategorii zajął Wojciech Greguła, który całą trasę pokonał w czasie 2:24:11, 19. miejsce w kategorii zajął Andrzej Kozłowski (czas 2:46:36). Obaj zawodnicy są z Chojny.

W zawodach wystartowali również gryfinianie - Rafał Lubas (2:36:45), Andrzej Nadkański (2:42:31), Wojciech Droździel (2:42:36) i Lesław Jakubowski (3:07:19).

Na dużym dystansie startował Tomasz Staszewski z Gryfina, który zajął 3. miejsce w swojej kategorii z czasem 5:10:15 (najlepszy czas na tym dystansie to 4:35:15).