Syreny alarmowe w 71. rocznicę Powstania Warszawskiego


W związku z obchodami 71. rocznicy Powstania Warszawskiego 1 sierpnia o godz. 17:00 uruchomione zostaną syreny alarmowe upamiętniające tzw. godzinę "W". 

- Sygnał trwający jedną minutę będzie wyrazem pamięci i uhonorowaniem poświęcenia Powstańców Warszawskich - informuje Grzegorz Woś ze Starostwa Powiatowego w Gryfinie.
Członkowie Pro Patria Chojna planują wstrzymać ruch uliczny na skrzyżowaniu ulic Jagiellońskiej, Bolesława Chrobrego i Kościuszki (obok byłego budynku WOPu). Na ulicę wyjdą młodzi patrioci z biało-czerwonymi flagami aby o godz. 17.00 minutą ciszy oddać hołd poległym żołnierzom.

Następnie udadzą się ze zniczami na Plac Konstytucji 3 Maja pod ratuszem aby złożyć je pod pomnikiem.

1 sierpnia 1944 roku o godz. 17:00 rozpoczęło się Powstanie Warszawskie. Dowództwo AK planowało samodzielnie wyzwolić stolicę jeszcze przed wkroczeniem Armii Czerwonej.
Redakcja

2 Komentarze

  1. Cześć i chwała bohaterom!!!

    OdpowiedzUsuń
  2. Jeśli już chcemy oceniać powstanie, to patrzy na to oczami powstańca. My nie zasypiamy każdego dnia z myślą, ze mogą przyjść żołnierze i zabrać Cie z całą rodzina do obozu, nie boimy sie chodzic po ulicach w strachu przed łapankami, nie czujemy gniewu, ze ktos w innym mundurze zamordował Ci ukochana badź syna. Znaki pamieci takie jak ten są potrzebne.

    OdpowiedzUsuń
Nowsza Starsza