Jedna z najciekawszych imprez historycznych organizowanych w naszym regionie - V Spotkania z Historią w Baniach [foto]Czy małe miasteczka i wioski Pomorza Zachodniego mają szanse poprzez swoją imponującą przeszłość przyciągać miłośników historii i turystyki? W zbliżający się weekend odbędzie się jedna z najciekawszych  imprez historycznych organizowanych w naszym regonie - V Sierpniowe Spotkania z Historią w Baniach.

Każdego roku przybywa gości odwiedzających miejscowość malowniczo położoną pomiędzy jeziorami. W scenerii historycznej - w bezpośrednim sąsiedztwie fascynujących gotyckich budowli - kaplicy św. Jerzego w Baniach oraz zamku joannitów w Swobnicy odbędą się planowane imprezy:
                                                                                   Obóz wczesnośredniowieczny. Rejsy słowiańską łodzią. Koncert zespołu Percival, którego członkowie zostali zaproszeni przez twórców gry Wiedźmin 3...

Obóz wczesnośredniowieczny – prezentacje rzemiosł i życia obozowego (Drużyna Grodu Trzygłowa – jedna z czołowych grup zajmujących się profesjonalnym odtwórstwem historycznym, na czele której stoi Igor Górewicz. Są stałymi gośćmi m.in. na wolińskim Festiwalu Słowian i Wikingów).
Pokazy uzbrojenia i walk z komentarzem historycznym.
Pokaz mody Słowian i wikingów.
Prezentacje warsztatu wyrobu i gry instrumentów historycznych.
Rejsy słowiańską łodzią.
Animacje dla dzieci – warsztaty robienia podpłomyków.
Pokazy sokolnicze.
Konkursy.
Koncerty – Percival (jeden z najbardziej znanych polskich zespołów grających muzykę wczesnośredniowieczną, którego członkowie zostali zaproszeni przez twórców gry Wiedźmin 3: Dziki Gon do stworzenia dla niej ścieżki dźwiękowej).
                                                                                          

Dopełnieniem historycznego święta Ziemi Bańskiej są zaplanowane spotkania z archeologami, historykami i regionalistami. W trakcie zbliżającego się weekendu odwiedzający mogą bezpośrednio uczestniczyć w walkach najlepszych wojowników, seansach filmowych, posmakować rycerskiego jadła. W wielu miejscach historycznej Ziemi Bańskiej odbywać się będą imprezy towarzyszące.
Bańskie Spotkania z historią zostały wpisane na stałe do kalendarza organizowanych imprez w regionie z historią w tle.


Zdjęcia: Arek Rutkowski

1 Komentarze

Nowsza Starsza