Oblężenie Chwarszczan już w ten weekend - zobacz średniowiecznych wojów i rycerzy


Po raz kolejny plac przy kaplicy Templariuszy w Chwarszczanach zmieni się w średniowieczne obozowisko. Wszystko za sprawą pasjonatów, którzy spotkają się by przedstawić widzom bitwę Oblężenie Chwarszczan 1433.

Poza samą bitwą na widzów czekać będzie konferencja dotycząca Zakonów Rycerskich na ziemiach pomorza zachodniego, warsztaty archeologii eksperymentalnej, czy turniej artylerii średniowiecznej.

W piątek odbęzie się konferencja naukowa - Zakony Rycerskie na ziemiach pogranicza.

W sobotę impreza będzie trwać od godz. 10:00 - kulminacją dnia będzie rekonstrukcja bitwy z 1433 roku. Będzie można zobaczyć wioskę rycerską, walki, pokaz tańca średniwiecznego i koncert muzyki średniwiecznej, turniej konny czy średniowieczną artylerię.

Nasz portal jest patronem medialnym wydarzenia.

1 Komentarze

  1. Mogliście napisać że do odtwarzanej bitwy doszło dlatego iż Husyci (mistrzowie w obleganiu i zdobywaniu twierdz, miast i zamków) po podejściu pod mury Chojny stwierdzili iż nie ma sensu oblegać miasta bo i tak go nie zdobędą i ruszyli dalej na południe gdzie doszło do owej bitwy z krzyżakami... Dlatego też żałuję że takich imprez nie organizuje się w Chojnie, bo miasto ma naprawdę spory potencjał historyczny i architektoniczny do takich spraw :(

    OdpowiedzUsuń
Nowsza Starsza