Robert Kowalski dziękuje...

Rozwój polega na tym, że nieliczni przekonują wielu.
Nowe myśli muszą się gdzieś pojawić,
zanim będą mogły stać się poglądami większości.

Friedrich August von Hayek,
Konstytucja wolności 


Szanowni Państwo,

Chciałbym rozpocząć od podziękowań dla wszystkich tych z Państwa, którzy poszli do wyborów, chcąc mieć wpływ na losy naszej gminy. Dziękuję tym Wyborcom, którzy obdarzyli mnie swoim zaufaniem i oddali swój głos na mnie. Jest mi miło, że aż tyle osób poparło moje inicjatywy, pomimo wszystkich fałszywych informacji na mój temat pojawiających się podczas kampanii.

Wynik tych wyborów postrzegam jak najbardziej pozytywnie. Nie zasiądę na fotelu burmistrza, jednak ilość głosów oddanych na mnie świadczy, że zmiany w naszej gminie już zaczęły zachodzić. Od początku spodziewałem się, że droga nie będzie krótka i łatwa do pokonania. Od chwili, gdy pomyślałem o kandydowaniu wiedziałem, że biorę na siebie ciężar wynikający z łamania barier, stereotypów i dotychczasowego stanu rzeczy. Jestem szczęśliwy, jeżeli udało mi się zaprosić choć część naszej społeczności do refleksji, podjęcia odważnych postanowień i realizowania potrzeb.

Czas trwania kampani dostarczył wszystkim ważnego dowodu na to, że możemy mieć zaufanie do prawodastwa polskiego. Dwa wyroki sądu, które potwierdziły działania niezgodne z prawem pozwalają mi myśleć, że mogę czuć się bezpiecznie jako obywatel oczekujący sprawiedliwości i spokojnego życia.

Zamierzam wywiązać się z deklaracji, jakie Państwu składałem podczas kampanii wyborczej. Niezmiennie i niezależnie od wyniku niedzielnych wyborów, zapraszam Państwa do dialogu i współpracy.

Gratuluję Panu Z. Kitlasowi osiągnięcia zamierzonego celu i życzę, aby dopełnił składanych obietnic wyborczych, spełnił wszystkie oczekiwania wybroców, a także otworzył się na pozytywne zmiany, które już zostały zapoczątkowane. Zapraszam Pana Z. Kitlasa do współpracy na rzecz mieszkańców i rozwoju gminy.

Z pozdrowieniami,
Robert Kowalski
Redakcja

Nowsza Starsza