Rusza kolejna edycja akcji "Granatowo-bordowa krew"


Po raz kolejny rusza akcja "Granatowo-bordowa krew". Potrwa ona do 30 listopada. Pogoń Szczecin od wielu lat zachęca swoich kibiców aby oddawali w krew lub jej składniki do Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie. Zasada jest prosta - bilet za krew. Wejściówki będą wydawane na jesienne mecze.

Podczas wiosennej edycji akcji, kibice Pogoni oddali łącznie 235 litrów krwi lub jej składników. Centrum w sumie odwiedziło 370 fanów i fanek. Rekordzista dał sobie spuścić prawie 2,85l składników krwi!

- W akcji biorę udział niemal od początku, a krew oddaję od kilkunastu lat. Skoro przy okazji mogę otrzymać darmowy bilet, to dlaczego miałbym tego nie robić. Bardzo fajnie, że "Granatowo-bordowa krew" będzie kontynuowana. Zachęcam wszystkich do udziału. Nie ma się czego bać - mówi Wojciech Sikora, jeden z laureatów z wiosny.

Zarząd klubu przewidział również bilety na wiosenną rundę dla trzech fanów którzy oddadzą największą ilość krwi. Przedstawicielki płci pięknej nie mają się jednak co martwić, klasyfikacje dla pań i panów będą prowadzone oddzielnie. Żeby wziąć udział w akcji trzeba jednak pamiętać o podaniu hasła "Pogoń Szczecin".

Krew może oddać każdy zdrowy kibic w wieku od 18 do 65 roku życia. Konieczny jest dowód osobisty.

O czym trzeba pamiętać?
 • dzień przed oddaniem krwi wypij przynajmniej 2 litry płynów (woda, soki itp)
 • bądź wyspany
 • zjedz lekkie śniadanie (np. pieczywo z chudą wędliną lub białym serem)
 • jeśli palisz, ogranicz palenie papierosów do minimum
Kiedy się nie zgłaszać?
 • kiedy jesteś przeziębiony
 • w trakcie przyjmowania leków
 • po spożyciu alkoholu
Redakcja

2 Komentarze

 1. Wypadałoby pisać bez błędów, również ortograficznych( spuścić, centrum, śniadanie, oddawali krew)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję za poprawę

  OdpowiedzUsuń
Nowsza Starsza