76 diod i 200 metrów przewodów - zobacz najbardziej oświetlony rower w regionie [foto]


Tego roweru nie da się nie zauważyć na drodze, to chyba najlepiej oświetlony jednoślad w naszym regionie. Nocą wzbudza spore zainteresowanie kierowców i przechodniów. 

Zarówno na ramie jak i kołach roweru zamontowanych jest 76 ledowych diod, łączy je łącznie aż 200 metrów przewodów. Aby wszystko świeciło nie jest potrzebna elektrownia a jedynie dziesięć baterii 9-voltowymi. Podczas jazdy efekt jest niesamowity. Twórcą jednośladu jest mieszkaniec Chojny Andrzej Królik.

- Lubię majsterkować, z zawodu jestem elektrykiem, w wolnych chwilach hobbystycznie robię różne rzeczy. 

Andrzej Królik to elektryk z uprawnieniami SEP, od kilku lat jest pracownikiem pionu automatyki w spółce PKP PLK S.A. W wolnych chwilach "eksperymentuje" z prądem.

Andrzej Królik prezentuje swój rower (fot. Paweł Sławiński)
Elektryk w wolnych chwilach pomaga mieszkańcom w rozwiązywaniu problemów związanych z elektrycznością, nie tylko w mieszkaniach i domach ale również w samochodach, ludzie go chwalą, jest świetnym fachowcem.

Andrzej ma jeszcze wiele ciekawych pomysłów, jak sam zapowiada to dopiero początek ich realizacji.


Redakcja

8 Komentarze

 1. Przewód a nie kabel ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Gość jest naprawdę dobrym fachowcem, jak porzebujecie zrobić w domu instalację albo macie problem z elektryką w aucie to dzwońcie do niego - 887 067 286

  OdpowiedzUsuń
 3. Kicaj zaje***** pomysł oby tak dalej :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Pierwsza kontrola radiowozu i bedzie mandat i nakaz zlikwidowania tego oswietlenia bo nie posiada atestów takie prawo jest.

  OdpowiedzUsuń
 5. Kicaj pochwal się co zrobiłeś z kiblem to był hit jak to było dwie fazy robienia... Ale fakt faktem łep masz

  Tomek W.

  OdpowiedzUsuń
 6. Debilu przewod , kabel to ty

  OdpowiedzUsuń
 7. Super pomysł , wykonanie .Facet ma talent i gratulacje za zrobienie czegoś ciekawego .
  Obawiam się jednak żeby nie było jak ktoś pisze powyżej i żeby nasza kochana chojeńska policja się do niego nie doczepiła.

  OdpowiedzUsuń
 8. Panie Andrzeju jeżeli chciał by Pan podjąć współpracę ośmielę się napisać montaż silników elektrycznych do pojazdów jednośladowych i nie tylko proszę o kontakt TEL: 505548498 (dostosujemy się do Pana godzin pracy)

  OdpowiedzUsuń
Nowsza Starsza