WKS Odra Chojna drużynowym Vice Mistrzem Okręgu Szczecińskiego w dyscyplinie spławikowej


Dużym sukcesem zakończył się start pięcioosobowej drużyny Klubu Odra Chojna w spławikowych Mistrzostwach Okręgu Szczecińskiego. Po ostatnich indywidualnych sukcesach Pawła Bucyka, vice mistrzostwo okręgu w dyscyplinie spławikowej przyszedł czas na sukcesy drużynowe. 

W niedzielę drugiego sierpnia na rzece Odra w miejscowości Ognica odbyły się drużynowe Mistrzostwa Okręgu Szczecińskiego w dyscyplinie spławikowej. Udział w zawodach mogły wziąć drużyny pięcioosobowe złożone, na co dzień z członków kół bądź klubów wędkarskich zrzeszonych przy okręgu szczecińskim. Start zawodów zaplanowano na godzinę 9:30, zawodnicy zostali podzieleni na 5 sektorów, w których po bardzo trudnych czterogodzinnych zmaganiach zanotowali wysokie miejsca sektorowe. Tego dnia ryby w rzece praktycznie nie było, aby uzyskać zwycięstwo sektorowe należało przez cztery godziny złowić 400g ryb, co jak na rzekę Odrę do tej pory nie było spotykane.

Po podliczeniu punktacji sektorowej okazało się, że chojeńska drużyna w składzie Marek Wysokiński, Mariusz Strzelczyk, Michał Sarba, Paweł Bucyk, Kamil Skiba, zdobyła drużynowe vice mistrzostwo okręgu szczecińskiego w dyscyplinie spławikowej ulegając jednym punktem klubowi Lipień ze Szczecina. W klasyfikacji końcowej pierwsze miejsce zajął Klub LIPIEŃ Szczecin – 13 pkt., drugie miejsce Klub ODRA Chojna – 14 pkt., trzecie miejsce Koło Lubanowo -16,5 pkt. W ostatnim czasie klub Odra, co raz częściej naznacza swoją działalność sportową w okręgu szczecińskim poprzez organizację zawodów, ale przede wszystkim sukcesy swoich zawodników. 

Dodatkową reklamę i promocję działalności klubu poza granicami naszego województwa stanowią starty w zawodach rangowych jak Sensas Challenge Cup na rzece Warta w Świerkocinie czy Poznaniu. Pod koniec sierpnia chojeńska drużyna uda się do Szczecina gdzie będzie reprezentować Gminę Chojna na zawodach o puchar Prezesa Euroregionu Gmin Pomerania 2015.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza