Zakończyły się Dni Integracji [foto]


Nabożeństwo ekumeniczne, muzyka klasyczna i wykłady promujące chojeńskie dziedzictwo - w sobotę zakończyły się coroczne Dni Integracji w Chojnie. 

W piątek odbyła się uroczysta sesja Rady Miejskiej i wykład Barbary Helbich i Petera Helbich pt. "Odbudowa Kościoła Mariackiego". W sobotę tradycyjnie już na Cmentarzu Komualnym trwały modlitwy ekumeniczne a w kościele mariackim odbyło się XXVI Nabożeństwo Ekumeniczne.

Wieczorem w murach zabytkowej świątyni można było posłuchać koncertu "Romantyczny wieczór z klasyką" w wykonaniu Aleksandy Bałachowskiej (sopran) i Ireny Paliwody (fortepian) oraz wysłuchać wykładuMichała Gierke inaugurującego projekt "Gotycka Chojna". Na zakońćzenie odbyły się koncerty zespołów Too Late i Mizeria.

Wydarzeniu przyglądał się nasz fotreporter Cezary Kujawski.

Zobacz zdjęcia na naszym profilu na Facebooku

Podziękowania

Serdecznie dziękuję wszystkim instytucjom, organizacjom, osobom prywatnym, które zaangażowały się i włożyły wiele pracy w przygotowanie tegorocznych Dni Integracji.

Składam gorące podziękowania burmistrzowi Gminy Chojna Adamowi Fedorowiczowi, przewodniczącemu Rady Miejskiej Piotrowi Mrozowi, ks. Antoniemu Chodakowskiemu, Fundacji „Kościół Mariacki”, Rosemarii Kumkar, Starostwu Powiatowemu, Stowarzyszeniu Wspierania Odbudowy Kościoła Mariackiego w Chojnie, Chojeńsko-Gryfińskiemu Stowarzyszeniu Wspólnej Europy, Stowarzyszeniu „Terra Incognita”, Stowarzyszeniu „Douzelage”, Straży Miejskiej, Jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Chojnie, Przedsiębiorstwu pracownikom Centrum Kultury i Biblioteki Miejskiej, Przedsiębiorstwu Usług Komunalnych, Annie Dubik-Galickiej, Irinie Paliwoda, Aleksandrze Bałachowskiej, Jowicie Matunin, Kołu Gospodyń Wiejskich „Krzymowianki” ,chórowi parafialnemu, Michałowi Gierke, Radosławowi Skryckiemu, Przemysławowi Konopce, Maciejowi, Ostrowskiemu, zespołom „Mizeria”i „Too Late” Portalowi Chojna24, ”Gazecie Chojeńskiej”,Aleksandrze Lewczuk, mieszkańcom oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia imprezy.

Dyrektor Centrum Kultury w Chojnie
Barbara Andrzejczyk
Redakcja

2 Komentarze

  1. Jeszcze trochę a na kościele nie będzie dachówek. Obecny stan dachu zagraża bezpieczeństwu ludzi. Czy trzeba tragedii żeby ktoś się zajął jego naprawą?

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie trzeba tragedii, potrzeba nam Ciebie i takich ludzi jak Ty wyłapujących bystrym okiem niedoskonałości naszego świata..

    OdpowiedzUsuń
Nowsza Starsza