Zastępca burmistrza Chojny odznaczony przez Ministra Administracji i Cyfryzacji


Wojciech Długoborski - Zastępca Burmistrza Gminy Chojna i Prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Unia Miasteczek Polskich został odznaczony przez Ministra Administracji i Cyfryzacji Andrzej Halickiego - honorową odznaką "Labor omnia vincit" za zasługi dla samorządu terytorialnego.

Odznaka została wręczona 28 sierpnia w Kancelarii Premiera Rzeczypospolitej Polskiej Warszawie, podczas konferencji pt. "Od Solidarności do Samorządności".

Konferencja odbyła się w związku z rocznica odrodzenia się samorządu terytorialnego w Polsce. Przypomniano początki przemian ustrojowych, jakie rodziły się w 1980r. ubiegłego stulecia – w tym uchwały zjazdu Związku Zawodowego „Solidarność” . Przypomniano wybory do parlamentu z dnia 4 czerwca 1989r. i działalność senatu RP , który przygotował wówczas pakiet ustaw o samorządzie terytorialnym.

Marszałek senatu Bogdan Borusewicz , Henryk Wujec, Andrzej Porawski i prezydent Gliwic Zygmunt Frankiewicz - podzielili się z uczestnikami konferencji wspomnieniami z tamtego okresu. Zwieńczeniem konferencji było wręczenie przez ministra odznak honorowych "Labor omnia vincit - praca wszystko zwycięża" – 40 osobom. Wśród wyróżnionych znalazł się także Wojciech Długoborski, od ćwierćwiecza działacz samorządowy, prezes Ogólnopolskiej Unii Miastek Polskich, zastępca burmistrza Gminy Chojna, pierwszy burmistrz Gryfina epoki odrodzonego samorządu terytorialnego, pełniący tę funkcję w latach 1990-2002.
Redakcja

1 Komentarze

Nowsza Starsza