700 kilometrów na rowerze - Pani Teresa z Morynia startuje w ultramaratonie [wywiad]


W sobotę ze Świnoujścia wystartuje ultramaraton "Tour De PoMorze", zawodnicy przejadą 700 kilometrów wzdłuż województwa zachodniopomorskiego. W ultramaratonie startuje Pani Teresa Ostrowska z Morynia. 

700 kilometrów na rowerze non stop, z przerwami jedynie na posiłek i potwierdzenie udziału to spory wyczyn. Kolarze przejadą również przez nasz region, można spodziewać się ich pomiędzy godziną 22:00 w sobotę a poniedziałkiem.

Tuż przed wyjazdem do Świnoujśćia udało nam się porozmawiać z Panią Teresą, która ma 64 lata.

Od kiedy uprawia Pani kolarstwo, jak zaczęła się Pani przygoda z tym sportem? 

Rowerkiem jeżdżę 5 lat, zaczęłam w wieku 60 lat, to taki sposób na emeryturę. Mam 64 lata i nawet się tym szczycę, bo w mojej kategorii wiekowej mało Pań jeździ, chodziaz bardzo do tego zachęcam, rower to wolność i samo zdrowie, a wyniki to sprawa drugorzędna.

700 km non stop to spory wyczyn, czy to pierwszy ultramaraton w którym Pani startuje? 

Jest to pierwszy mój maraton taki długi, kilka razy przejechałam po 300 km, dałam radę, myślę, że 700 jest w moim zasięgu. Jeźdzę do Szczecina lub Barlinka, taka podróż załatwia trening. W tym tygodniu byłam w Stargardzie.

W jaki sposób przygotowywała się Pani do startu w ultramaratonie? Co przede wszystkim należy zabrać, jak wiadomo, rower im lżejszy tym lepszy, podobnie jest z bagażem?

W ubiegłym roku kupiłam rowerek szosowy, waży 8,5 kg. Z przygotowaniami to tak różnie bywa, przeważnie jeżdżę" po coś", lub w odwiedziny do rodzinki albo startuję w Supermaratonach szosowych, wolę jeździć po drodze niż po lasach. Start w ultramaratonie to również koszty, zainwestowałam w porządną sakwę i oświetlenie. 

Pani Teresie życzymy powodzenia!

Trasa ultramaratonu "Tour De PoMorze"
Więcej o samych zawodach można przeczytać w artykule Ultramaraton kolarski przejedzie przez powiat gryfiński
Redakcja

3 Komentarze

  1. Trzymam kciuki i życzę powodzenia.Serdecznie pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Dzięki , kciuki się przydały, wszystko poszło świetnie , udało się

    OdpowiedzUsuń
  3. Wielkie gratulacje Pani Tereso !!!

    OdpowiedzUsuń
Nowsza Starsza