III rajd rowerowy "Śladami Pana Samochodzika" [foto]

W III rajdzie rowerowym "Śladami Pana Samochodzika"wzięło udział około 50 osób. Bylimiędzy innymi mieszkańcy Gądna, Mirowa, Morynia, Dolska, Przyjezierza, Gryfina, Szczecina i Londynu. Najmłodszy uczestnik miał 13 miesięcy a najstarszy 70 lat.

W asyście Policji i OSP z Morynia wszyscy rowerzyści bezpiecznie przejechali całą trasę. Na mecie w Dolsku rowerzyści zostali przywitani przez Sołtysa tej miejscowości Ryszarda Fiduta i Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej z Morynia Krzysztofa Koneckiego. 

Główną atrakcją rajdu było zwiedzanie kościoła w Dolsku z przewodnikiem Michałem Potapińskim. Kościółek z Dolska, z tajemniczą szachownicą przy wejściu, jest bardzo znany nie tylko w Polsce.

Uczestnicy rajdu, odpowiadając na pytania związane z treścią książki Zbigniewa Nienackiego "Księga Strachów" otrzymali gadżety promujące powiat gryfiński, które organizatorzy otrzymali od starosty gryfińskiego Wojciecha Konarskiego.

Panie z Dolska przygotowały dla Wszystkich poczęstunek. Dziękujemy za przepyszne zupy i za tyyyyle ciast, że nie sposób było skosztować każdego z rodzajów.

Organizatorzy: Sołectwo Gądno - Katarzyna Kupczyk, Sołectwo Dolsko- Ryszard Fidut oraz Gminne Stowarzyszenie Turystyczne "TUR-MOR" - Adam Nowiński bardzo dziękują wszystkim za pomoc w organizacji tego rajdu. Szczególne podziękowania kierujemy do Pana Wiesława Dudka i Mirosława Pawelca z KP Chojna, Pana Starosty Wojciecha Konarskiego.

Redakcja

1 Komentarze

Nowsza Starsza