Międzynarodowe zawody konne niedaleko Morynia [foto]


Towarzyskie Międzynarodowe Zawody w Ujeżdżaniu i Skokach przez przeszkody odbyły się w sobotę 19 września w Ośrodku Jeździeckim "Podkowa" w Skotnicy, niedaleko Morynia.


Organizatorem wydarzenia był Ośrodek Jeździecki "Podkowa" w Skotnicy oraz Uczniowski Klub Sportowy "Podkowa" w Moryniu.

Prezentowały się dziewczęta z Uczniowskiego Klubu Sportowego Podkowa, z własnymi kalendarzami na 2016 rok, można było zjeść chleb ze smalcem, smaczne ciasto i wylosować niespodziankę w loterii fantowej. Grupa woltyżerska zbierała pieniądze na wyjazd na wielkie święto fanów jeździectwa pod nazwą Cavaliada w Poznaniu. Można było kupić też wiele drobiazgów wykonanych metodą Decoupage, własnoręcznie robioną biżuterię oraz rośliny ozdobne.

W zawodach wzięło udział 9 klubów jeździeckich: SKJ Warnice, Prefekt Dolsko, Orzeł Raduń, Czeremcha Maciejewko Moryń, OJ Konikowo Pacholęta. Parada stajnia Pani Antoniny Czepkiewicz, JKS Rafi Gorzów, SK Unicorn Witnica Gorzowska i gospodarze UKS Podkowa Moryń oraz Stanisław Nowakowski (niezrzeszony).

Odbyły się dwa konkursy ujeżdżenia klasy E, gdzie mogli zaprezentować swoje umiejętności początkujący jeźdźcy. Zwyciężyła Patrycja Kaczmarek z SKJ Warnice

Konkurs o wyższym stopniu trudności, klasy A . Zwyciężyła Petra Frolich Orzeł Raduń.

Po konkursach ujeżdżenia zaprezentowało się osiem dziewcząt z Uczniowskiego Klubo Sportowego Podkowa Moryń w pokazie woltyżerskim. Zaprezentowały one wiele nowych ćwiczeń. Grupę tworzą: Kaja, Gabi, Julia, Kasia, Nikola, Natalia, Malwinka, Zosia.

Następnie odbyły się konkursy w skokach przez przeszkody. W konkursie klasy WW (przeszkody do 50 cm wysokości), bezbłędny przejazd zaliczyło 9 na 12 zawodników. W konkursie klasy W (przeszkody do 60 cm wysokości), bezbłędny przejazd zaliczyło 8 na 12 zawodników. W konkursie klasy L (przeszkody do 1 m wysokości), był to konkurs zwykły z rozgrywką. Na 9 zawodników do rozgrywki zakwalifikowało się 2. Rywalizację wygrał Stanisław Nowakowski na koniu Halimero.

Organizatorzy dziękują rodzicom dzieci z klubu UKS Podkowa, Państwu Szpejna za catering, Stowarzyszeniu Ratowniczemu z Morynia i wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji i sprawnego przebiegu zawodów.

Zawody obserwował nasz reporter Paweł Zielonka, zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Redakcja

1 Komentarze

  1. Nie słyszałem nigdy o zawodach w "ujeżdżAniu" - redaktorowi pomyliło się to chyba z "ujeżdżEniem"

    OdpowiedzUsuń
Nowsza Starsza