Niemcy proszą o pomoc dla uchodźców


Władze gminy Loeknitz w Niemczech apelują o pomoc imigrantom. 38 uchodźców z Syrii, Afganistanu i Albanii od miesiąca mieszka przy granicy z Polską. Większość z nich to mężczyźni.

Niemcy proszą o różnego rodzaju pomoc - od nauki języka po zwiedzanie, spacery - pokazywanie okolicy, tłumaczenie takich rzeczy, jak np. wygląda sortowanie śmieci w Niemczech. 

Loeknitz zlokalizowane jest 15 kilometrów od granicy z polską. Od kilkunastu dni prawie 40 imigrantów ma tu szansę na nowe życie. Nie znają ani angielskiego ani tym bardziej niemieckiego - stąd w specjalnym biuletynie władze miasta apelują, aby pomóc uchodźcom w aklimatyzacji.

Polska strona na potrzeby uchodźców przekazała już do Niemiec 300 łóżek polowych. Ich dostawa i zakup był możliwy dzięki Komendzie Wojewózkiej Państwowej Straży Pożarnej i Zachodniopomorskiemu Urzędowy Wojewózkiemu. 

14 Komentarze

 1. Jeśli są tam albańczycy to młodzież z gimbazy powinna pomóc. Prawie wszyscy są w gangu albanii niejakiego króla Popka.

  OdpowiedzUsuń
 2. POLACY PROSZĄ ŻEBY DAĆ NAM SPOKÓJ

  OdpowiedzUsuń
 3. 300 łóżek polowych dla 40 osób

  OdpowiedzUsuń
 4. Młodzi mężczyźni, a żony i dzieci gdzie? Nieroby przybyłe po socjal.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. zamiast ratować swoje rodziny to sami dali nogę....
   a bezbronne kobiety, dzieci i starszych pozostawili....
   brak słów !!! i zgadzam się ze słowami powyżej "NIEROBY" !!!! a cisną się na usta bardziej nieparlamentarne słowa....

   Usuń
 5. Niech się mieszkańcy Loeknitz zwrócą do swojej Makreli o pomoc, bo to ona tych najeźdźców na głowy im sprowadziła. Znając statystyki ze Szwecji spodziewam się w Loeknitz kilkunastokrotnego wzrostu ilości gwałtów i drobnej przestępczości, a co dalsza przyszłość przyniesie to lepiej nie przypuszczać. Może w końcu lokalne NPD ( partia neonazistowska) zakończy krytykę osiedlania się w Loeknitz Polaków i skieruje się z ową krytyką w stronę własnej kanclerz. Ale pewnie zaraz się okaże, że winni sprowadzenia najeźdźców do Loeknitz są jak zwykle Polacy...

  OdpowiedzUsuń
 6. Te czarnuchy niech wypierdaląją do makumby Polska ich nie chcę.....po C huj nam problem ....

  OdpowiedzUsuń
 7. NA RAZIE JEST 40 MĘŻCZYZN A WKRÓTCE BĘDZIE ICH TAM 400 WIĘCEJ JAK NIEMCÓW BO KAŻDY Z NICH MA PRAWO ŚCIĄGNĄĆ DO SIEBIE RODZINĘ OD BABKI SIOSTRY DZIECI ŻONY !!!!! I WSZYSCY NA SOCJALU

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Banda głupków która nie chce robić tylko czerpać korzyści nie doceniają co im dajemy to do siebie niech wracają Węgry dziadów nie potrzebują i my tez

   Usuń
 8. http://www.wiocha.pl/1276628,Ciapate-chyba--niemile-widziane-w-Germanii chyba raczej politycy prosza o te pomoc .....

  OdpowiedzUsuń
 9. Znam tę Panią. Jakiś czas temu prawdopodobnie w Berlinie albo w Kolonii urządzono o zgrozo w kościele ewangelickim nabożeństwo ekumeniczne ewangelicko - islamskie ( fakt, że komuś z kościoła ewangelickiego wpadł ten pomysł do głowy jeży włosy na głowie) W momencie gdy islamski imam zaczął śpiewać swoje pieśni ta Pani z niemiecką flagą w ręku głośno zaprotestowała, bo była to profanacja jej świątyni. Film z tego zdarzenia jest gdzieś na YT. Ode mnie ma pełny szacun.

  OdpowiedzUsuń
 10. Były doradca Nicolasa Sarkozy’ego, Maxime Tandonnet, na łamach francuskiego dziennika „Le Figaro”: Osiągnąłem już taki poziom obrzydzenia i odrazy, że najchętniej bym milczał. Ale sumienie mi na to nie pozwala. Ogromna fala imigrantów, głównie młodych mężczyzn, ucieka z Iraku i Syrii do Europy, pozostawiając za sobą garstkę kobiet, jazydek, które w ich miejscu walczą z Państwem Islamskim. Kobiety walczą, a mężczyźni uciekają. Fajnie, co? A Europa rozlewa łzy nad tymi mężczyznami i szeroko otwiera im swoje drzwi. Jazydki i chrześcijanki są więzione przez Państwo Islamskie, publicznie gwałcone i torturowane. Sprzedaje się je w niewolę. I gdzie są feministki? A gdzie obrońcy praw człowieka? Europa sączy obłudę, tchórzostwo, ślepotę, do tego stopnia, że robi się od tego niedobrze. To, że Europa na coś takiego pozwala, na takie barbarzyństwo, to hańba absolutna! Polityka, chęć do działania, do podejmowania decyzji, zdechła w Brukseli już dawno jak stara opona. Zastąpił ją tani moralizm propagowany przez najgorszych klaunów. Dziękujemy droga Komisjo, jesteś aż za dobra dla nas. Dziękujemy. Bruksela domaga się, by nasze (francuskie-red.) gminy przyjęły 36 tys. imigrantów, jakby nie miały ich już wystarczająco. Każdy poucza każdego. Papież Franciszek (i mówię to z największą przykrością) robi dokładnie to samo. Poucza nas, katolików, ilu muzułmanów powinniśmy przyjąć. Jednocześnie nie zająknął się słowem o mordowanych na Bliskim Wschodzie chrześcijanach. Jak to możliwe, że Watykan nie zamienił się jeszcze w obóz dla chrześcijańskich uchodźców? Co tu się dzieje, bo nie rozumiem? — pyta były doradca byłego prezydenta Francji. Jego zdaniem Europa, która „pozwala na mord chrześcijan o dwa kroki od siebie, z tchórzostwa i zaślepienia, jednocześnie chełpiąc się swoją własną dobrocią, rezygnując po drodze ze swoich granic, to Europa, która jest w trakcie poddania się najgorszemu rodzajowi totalitaryzmu i niewolnictwa, którym jest islam. To Europa u końca swojej drogi — dodaje Tandonnet. Najgorszymi hipokrytami, uważa politolog i historyk, są Niemcy.

  OdpowiedzUsuń
 11. Niech im pomoże Pani kanclerz Angela Merkel!

  OdpowiedzUsuń
Nowsza Starsza