Polacy odpowiadają na pytania w referendum

W niedzielę - 6 września - referendum ogólnokrajowe. Odpowiemy w nim na 3 pytania - dotyczące jednomandatowych okręgów wyborczych, finansowania partii politycznych oraz rozstrzygania wątpliwości prawnych na korzyść podatnika.

Od godz. 24 w piątek do zakończenia głosowania w niedzielę, w całej Polsce trwa cisza referendalna. W tym czasie zabronione jest informowanie o frekwencji, zachęcanie lub zniechęcanie do wzięcia udziału w głosowaniu, informowanie o genezie referendum, w tym dyskusja nad jednomandatowymi okręgami wyborczymi, komentowanie oraz wydawanie ocen dotyczących liczby osób, które wzięły udział w głosowaniu, prezentowanie wypowiedzi, w tym archiwalnych, osób opowiadających się za udziałem w referendum lub nawołujących do niebrania udziału w referendum. 

W niedzielnym referendum odpowiemy na trzy pytania:

1. Czy jest Pani/Pan za wprowadzeniem jednomandatowych okręgów wyborczych w wyborach do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej?

2. Czy jest Pani/Pan za utrzymaniem dotychczasowego sposobu finansowania partii politycznych z budżetu państwa?.

3. Czy jest Pani/Pan za wprowadzeniem zasady ogólnej rozstrzygania wątpliwości co do wykładni przepisów prawa podatkowego na korzyść podatnika? 

Głosowanie w referendum trwa od godziny 6 do 22. 

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza