Powiat remontuje kolejne ulice


Powiat Gryfiński remontuje kolejne drogi powiatowe. Powoli dobiega końca remont ulicy Jagiellońskiej w Chojnie, przy okazji wyremontowano również odcinkek ulicy powiatowej Barnkowo. 

- Powiat Gryfiński wykonał remont odcinka drogi powiatowej na powierzchni 1800 m2 – ulica Barnkowo w Chojnie (od ulicy Słowiańskiej do przystanku autobusowego). Wykonawcą robót była Spółka Maldrobud z Myśliborza - informuje nas Maria Illińczyk.

Jak mówią pracownicy Wydziału Zarządzania Drogami, Starostwa Powiatowego w Gryfinie na pozór proste do realizacji zadanie, nie było łatwe do wykonania, ponieważ na ul. Barnkowo brak jest kanalizacji deszczowej. Wody opadowe należało odprowadzić w taki sposób, aby nie trafiły na posesje mieszkańców lecz spływały z nawierzchni, na zielone tereny pasa drogowego - będziemy obserwować wykonany odcinek drogi, jeżeli wystąpią jakieś problemy  będziemy reagować na bieżąco.  Dalsza przebudowa tej ulicy planowana jest na kolejne lata w miarę posiadanych środków, o ile zostaną przeznaczone przez Radę w budżecie powiatu. 

Kilka interpelacji w sprawie naprawy dróg złożył w ostatnim czasie radny powiatowy Paweł Sławiński, dotyczyły one między innymi poprawienia bezpieczeństwa na odcinku drogi powiatowej nr 1401Z na odcinku Czartoryja - Brwice - Narost oraz drogi pomiędzy miejscowościami Nawodna - Lisie Pola. Został złożony również wniosek do budżetu o remont ulic Owocowej, Łyżwiarskiej i Willowej w Chojnie. 
Redakcja

5 Komentarze

 1. REMONT ULICY ZIELONEJ W CHOJNIE DALEJ JEST ASTRAKCJĄ. WYKORZYSTUJECIE WSZYSCY TYLKO TEN TEMAT W CZASIE KAMPANI WYBORCZEJ, A POTEM WODA W GĘBE. DALEJ TAK , A DOCZEKACIE SIE MEDIÓW I BLOKAD.

  OdpowiedzUsuń
 2. Łyżwiarska czeka na remont - to priorytet !
  Jak tą ulicę wyremontują, to uwierze że remontują.

  OdpowiedzUsuń
 3. proponuję większe litery czyżby okres wyborczy pomoc dla radnego a gdzie był powiat wcześniej przypominam o drogach Chojna Cedynia przez Krzymów Krajnik Górny Cedynia jeździmy tedy do pracy na Osinów zimą tragedia Pani Ilińczyk ile już pracuje w powiecie teraz pobudka śmieczne to chwalenie się to żadna łaska to obowiązek powiatu co mamy padać jak zwykle do nóg P staroscie a drogi w Chojnie sam powiat nie robi tylko z gmina a przypisuje sobie wszystkie niedługo powie ze krajowe i wojewódzkie sam robi no ale stan przedwyborczy trwa zdobywamy wsie może się uda jak zrobimy drogi my ludzie ze wsi mamy dobra pamięć a wy z powiatu uważacie nas za durniów czego K nie robił tego co dzisiaj jest w Chojnie a zwałaszcza lotnisko kiedy był burmistrzem bo to nieu..... i tak zostani

  OdpowiedzUsuń
 4. jak zwykle wpisy które nie chwalą powiatu są usuwane dlaczego bo to portal powiatu a inne miałem zdanie o panu

  OdpowiedzUsuń
 5. Wojciech Skrzypczyk. - Panie Pawle, Komisja Komunalna RM w Chojnie, w poprzedniej kadencji jak i dwie kadencje wstecz , składała do Starostwa swoje wnioski o remonty dróg które p. wymienił jak i ul. Barnkowo, drogi do Narostu, Kamiennego Jazu, pomiędzy Krzymowem i Stokami i jeszcze kilka innych. Odpowiedź Starostwa była jedna - My wiemy co mamy remontować. A wie Pan kto udzielał odpowiedzi?

  OdpowiedzUsuń
Nowsza Starsza