Sportowe pożegnanie lata w Trzcińsku Zdroju


Teren Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Trzcińsku -Zdroju wypełniło wiele pozytywnej energii, w czwartek 10 września odbyło się sportowe pożegnanie lata. Uczestnicy Ośrodka wraz z wychowawcami Joanną Gembiak, Pawłem Dunowskim oraz Maciejem Rostowski przygotowali zmagania sportowe w ramach kilku konkurencji. 

Młodzież zmagała się nie tylko z przeciwnikami, ale również z własnymi słabościami. W trakcie rywalizacji konkurowano ze sobą w przeciąganiu liny, konkurencjach siłowe, jazdzie rowerem na czas. Nie mogło również zabraknąć zabawy integracyjnej z chustą Klanzy. Dla zwycięzców poszczególnych konkurencji przewidziano słodkie nagrody. Dzisiejsze zajęcia to element programu integracyjno-adaptacyjnego pt. „Dobry Start”, który rozpoczął się z pierwszym dniem nowego roku szkolnego. W czasie imprezy panowała radosna atmosfera, a młodzież mogła lepiej poznać siebie nawzajem.

Aktywność fizyczna dostarcza wiele radości, ułatwia integrację z innymi ludźmi oraz pełni funkcję terapeutyczną. Mogli o tym zaświadczyć wszyscy uczestnicy dzisiejszego przedsięwzięcia. Na zakończenie imprezy podopieczni wspólnie skupili się wokół ogniska, w którym każdy usmażył przepyszną kiełbaski. Mamy nadzieję, że przedsięwzięcie to będzie elementem sprzyjającym łatwiejszemu zaaklimatyzowaniu się przez uczestników, rozpoczynających w tym roku szkolnym swój pobyt w naszym Ośrodku.

Tekst: Agnieszka Sankiewicz
Foto: Joanna Gembiak
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza