Święto Pieczonego Ziemniaka


Jesień to czas zbiorów ziemniaków a przy tym świetna okazja do wspólnej zabawy i bliższego poznania tego warzywa. Z tej okazji skorzystały przedszkolaki i rodzice z Gminnego Przedszkola w Widuchowej, które powitane przez panią Dyrektor M.Kos pierwszego jesiennego popołudnia 23 września na Święcie Pieczonego Ziemniaka, aktywnie i radośnie powitały jesień.

Rodzice i przedszkolaki zapoznały się z ,,Bajką o Ziemniaku'', z której w prosty sposób dowiedziały się skąd on pochodzi i jak trafił do Polski. W zabawach tanecznych inspirowanych przez panią Anię uczestniczyli zgromadzeni rodzice, dzieci i pracownicy przedszkola. Wszyscy przyswoili sobie również wiele ciekawostek i informacji na temat jesieni poprzez udział w quizie. Wiele wyobraźni i kreatywności trzeba było uruchomić podczas zabawy „Szukaj, szukaj i dotknij” prowadzonej przez panią Małgosię. Dzieci wraz z rodzicami z twarzami pełnymi uśmiechów, brały udział w różnych konkursach i zawodach sportowych przygotowanych specjalnie na uroczystość. Wspólne zabawy były świetną okazją do integracji społeczności przedszkolnej. Podczas Święta odbyła się także licytacja Jesiennych Skarbów i sprzedaż ciast w Kąciku Słodkości. Zebrana kwota zasiliła w całości konto Rady Rodziców Gminnego Przedszkola. Jak na uroczystość przystało na zakończenie odbyło się zjedzenie ciepłej, pysznej grochówki oraz gotowanych ziemniaków.

Dziękujmy wszystkim gościom, którzy swoim przybyciem uświetnili naszą uroczystość, byli i bawili się z nami.Gorące słowa podziękowania kieruję dla Państwa Łapińskichza przygotowanie Jesiennych Skarbów do licytacji oraz do Rodziców, którzy upiekli ciasto na Święto Pieczonego Ziemniaka. Podziękowania należą się także pani Magdalenie P. za naturalną włoszczyznę do zupy i panu Mateuszowi F. za dostarczenie chleba do pysznej grochówki. Natomiast pracownikom placówki dziękuję, iż dokładając wszelkich starań i uwzględniając najmniejsze detale, pomogli mi przygotować tak wspaniały początek jesieni.

Organizatorka Anna Sojka -Durejko
Redakcja

1 Komentarze

  1. z widuchowej przedszkole ciągle organizuje imprezy dla dzieci a chojna?

    OdpowiedzUsuń
Nowsza Starsza