Wandale zniszczyli nagrobki na cmentarzu żołnierzy radzieckich [foto]


Nie tylko znaki drogowe i drzewka zostały zniszczone przez wandali. W miniony weekend nieznani sprawcy zbezcześcili cmentarz żołnierzy radzieckich w Chojnie. 

Uszkodzone zostały płyty nagrobkowe. W niedziele w artykule Kolejne chuligańskie wybryki, wandale zdewastowali znaki i połamali drzewa informowaliśmy o aktach wandalizmu na ulicy Odrzańskiej. Zniszczeń na cmentarzu dokonali najprawdopodobniej te same osoby.


Wyrwane płyty nagrobkowe zabezpieczyli pracownicy Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych, którzy będą dokonywali napraw.


Cmentarz żołnierzy radzieckich w Chojnie został tworzony od 1950 roku, jest zlokalizowany w miejscu gdzie znajdował się przedwojenny cmentarz ewangelicki, obok XV wiecznej kaplicy świętej Gertrudy. W 1971 roku stanął tu pomnik autorstwa szczecińskiego rzeźbiarza Czesława Wronki, przedstawiający szereg żołnierzy uzbrojonych w karabiny. Pochowanych jest tu 3985 żołnierzy, w tym tylko 972 znanych z nazwiska.
Redakcja

5 Komentarze

 1. Dorwać i tych chamów tez poniszczyc

  OdpowiedzUsuń
 2. może to imigranci? A może jednak idiotów mamy też u siebie

  OdpowiedzUsuń
 3. a gdzie policja?? pewnie gdzieś sobie kima na pasach!!

  OdpowiedzUsuń
 4. Banderowskie ścierwa grasują po Polsce ośmielone wasalstwem naszego rządu wobec kijowskich władz, które zatwierdziły Banderę jako bohatera Ukrainy i wprowadziły prawo karania więzieniem za mówienie o rzezi wołyńskiej. Skandal !!!!

  OdpowiedzUsuń
 5. To całkowita wina mediów i dziennikarzy codziennie szczujących Polaków na Rosjan. Prymitywnej hołocie więcej nie potrzeba do urządzenia rozróby. Wyjątkowe łajdactwo i wstyd na cały świat za polski prymitywizm. Politycy i dziennikarze są winni tej niesłychanej podłości. To oni każdego dnia podżegają do nienawiści wobec Rosjan na zlecenie zachodniej finansjery !!!!

  OdpowiedzUsuń
Nowsza Starsza