15 lat więzienia grozi podejrzanym o napad na hurtownie w Osinowie Dolnym [foto]


Mężczyźni zatrzymani w związku z napadem na hurtownię papierosów w Osinowie Dolnym to mieszkańcy Piły i jeden poznaniak w wieku od 26 do 48 lat. Bandyci przebywają w areszcie, dziś prokurator postawił wszystkim zarzuty.

Czterech mężczyzn odpowie za napad z użyciem broni, dwóch usłyszało jeszcze zarzut posiadania nielegalnej broni palnej a jeden z podejrzanych usłyszał zarzut związany z posiadaniem nieznacznej ilości narkotyków.

Akcja antyterrorystów z Poznania i policjantów z Piły

Grupę przestępczą rozpracowywali policjanci z Piły. Zatrzymania dokonali antyterroryści z Poznania. W poniedziałek przez cały dzień na posesji w Gądnie, należącej do jednego ze sprawców, pracowali policyjni technicy. Znaleziono broń, narkotyki i pieniądze pochodzące z napadu.

Do napadu w Osinowie Dolnym doszło w niedzielny wieczór ok godziny 21:00, napastnicy sterroryzowali właściciela hurowni, mężczyzna z obrażeniami niezagrażającymi życiu trafił do szpitala. Złodzieje ukradli kiladziesiąt tysięcy euro i złotych, podczas ucieczki próbowali ich zatrzymać przechodnie, padły strzały z broni palnej, kule przebiły drzwi.
Jak udało nam się nieoficjalnie ustalić, policyjni antyterroryści pojawili się w Gądnie już po godz. 22:00, tutaj również miały paść strzały. Rabusie palili w tym czasie ubrania z napadu, próbowali uciekać, zostali zatrzymani. Policja zabezpieczyła również broń i pieniądze pochodzące z napadu.

Według ustaleń dziennikarzy z Piły - dzień wcześniej policjanci w mieszkaniu jednego ze sprawców znaleźli amfetaminę oraz broń krótko i długo - lufową.

Kolejną broń odnaleziono już podczas przeszukiwania posesji. Zatrzymanym w przeszłości odsiadywali wyroki za kradzieże i napady oraz handel narkotykami. Zarówno w poniedziałek jak i we wtorek policjanci przeszukiwali prywatną posesję jednego z podejrzanych, zostały zatrzymane samochody, które również są dokładnie sprawdzane przez techników.

Zobacz zdjęcia na naszym profilu na Facebooku
Redakcja

6 Komentarze

 1. Gang Olsena z Morynia zmienił siedzibę na Gądno, myśleli że im sie upiecze :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Za jądra i na latarnię!!!

  OdpowiedzUsuń
 3. Czas podac sie do dymisji soltysie Milionlecia.....

  OdpowiedzUsuń
 4. a nie można by było puścić ich wolno,tak bez broni i w koszulkach z napisem '' to my bandyci'' z powrotem na osinow?
  ludzie by ich ukarali dzieki temu sąd i prokurator miał by ich z głowy, nie trzeba było by utrzymywac ich przez te 15 latek ;-)
  no i nastepcy też by się bali...

  OdpowiedzUsuń
 5. Gang Olsena z Morynia planuje napad na Mc Donalda 0 9 tej rano, bo chcą ukraść bigmaki,które serwują dopiero od 11 godziny , ale jaja z tym gangiem.

  OdpowiedzUsuń
Nowsza Starsza