Gimnazjum im. Janusza Korczaka w Chojnie w projekcie edukacyjnym razem ze szkołą na Grenlandii i we Francji


Uczniowie Gimnazjum im. Janusza Korczaka w Chojnie 1 września 2015 r. rozpoczęli realizację programu Erasmus+ 2015-2018, uczestnicząc w projekcie „Natura jest naszą siłą . Natur eis our strength (NIOS)” . Projekt jest finansowany z funduszy Unii Europejskiej w ramach współpracy na rzecz innowacji i dobrych praktyk. Został zaplanowany na lata 2015-2018. Nad planem projektu pracowali nauczyciele ze szkół we Francji (Granville), Grenlandii ( Saattut - Uummannaq) oraz Polski (Chojna). 

Projekty w ramach programu Erasmus+ umożliwiają integrację i wymianę młodzieży oraz kadry nauczycielskiej z krajów członkowskich, stawiają przede wszystkim na naukę poprzez bezpośrednie działanie, rozwijają twórcze myślenie oraz zachęcają do komunikowania się w językach obcych, których uczniowie uczą się w szkole. W dn. 11- 17 października 2015 r. dwunastu uczniów naszego gimnazjum pod opieką czworga nauczycieli wyjechało na tydzień do Francji, aby zainicjować pracę nad projektem. W Granville gimnazjaliści mieli możliwość zaprezentowania naszej szkoły, miasta, gminy oraz regionu, w którym żyjemy. Uczestniczyli w zajęciach lekcyjnych razem z francuskimi i grenlandzkimi rówieśnikami oraz w wycieczkach edukacyjnych do ekologicznej farmy, pawilonu energii oraz na wyspę Mont Saint – Michel, gdzie znajduje się sanktuarium Michała Archanioła, jednego z ciekawszych miejsc w Europie.

W czasie realizacji projektu zaplanowane zostały spotkania we Francji, na Grenlandii i w Polsce, podczas których uczniowie poszerzą swoją wiedzę z zakresu środowiska naturalnego oraz będą doskonalili umiejętność komunikowania się w języku angielskim. Zadaniem uczestników projektu będzie zaprezentowanie swoich szkół, kultur, regionów, naturalnego otoczenia, a przez to poznanie siebie nawzajem oraz wymiana doświadczeń miedzy partnerami projektu.

Dla uczniów i nauczycieli naszej szkoły udział w tym projekcie jest kolejnym wyzwaniem i ciekawym doświadczeniem. Będziemy mieli możliwość poznania innych kultur, porozumiewania się w języku obcym, odwiedzenia ciekawych miejsc, poszerzenia własnych horyzontów, zainteresowań oraz wiadomości .
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza