Nowy rok kulturalny w TCKPragnąc wejść z Kulturą pod strzechy zawitaliśmy z Trzcińską Orkiestrą Dętą do Gimnazjum w Góralicach, dając występ swoich umiejętności i tym samym rozpoczynając Nowy Rok Kulturalny 2015/2016. W tym samym czasie na scenie Trzcińskiego Centrum Kultury odbywał się spektakl Studia Małych Form Teatralnych z Krakowskiej grupy „Art-Re” pod tytułem: „Kozucha Kłamczucha” – grupa zajmująca się tworzeniem i wystawianiem przedstawień , programów ekologicznych i edukacyjnych dla dzieci. 


Aktorzy zapraszają dzieci do tworzenia przedstawienia tworząc interakcje, jest to dodatkowa forma rozwoju intelektualnego dla dziecka.
Podczas koncertu inauguracyjnego miedzy skromnym poczęstunkiem Ryszard Til z Chorzowa inicjator stworzonej w centrum galerii, przedstawił po raz kolejny publiczności fragmenty swej prozy, wierszy, fraszek, a także obrazy.
Zwieńczeniem tegorocznej Inauguracji był występ Poznańskiego Kwintetu Akordeonowego, jednego z niewielu tego typu zespołów istniejących na świecie. Powstał przeszło 40-lat temu z inicjatywy Profesora Henryka Krzemińskiego, wykładowcy klasy akordeonu Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu.

Początkowo wraz z profesorem Kwintet współtworzyli jego studenci, a następnie absolwenci klasy akordeonu poznańskiej uczelni. Dziś Poznański Kwintet Akordeonowy występuje w składzie: Jerzy Siemak, Jarosław Buczkowski, Waldemar Marek Książczyk, Karol Jankowski, Roman Rydz.

Podczas wieczornicy inaugurującej nowego roku kulturalnego można było zobaczyć galerie obrazów malarzy z całej polski, przygotowanej specjalnie na tą okazje, nadmienię ze tak dużej różnorodnej i goszczącej wybitnych artystów wystawy jeszcze w Trzcińsku nie mieliśmy, tym bardziej warta była uwagi.

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli przy organizacji tego wieczoru, jak również widowni, dla której ten wieczór zorganizowaliśmy.

Trzcińskie Centrum Kultury
Redakcja

2 Komentarze

  1. Tylko w TCK rok rozpoczyna się w połowie października... I w sumie to by było na tyle... Tragedia

    OdpowiedzUsuń
  2. Tylko w szkołach rok rozpoczyna się we wrześniu...I w sumie to by było na tyle...Tragedia

    OdpowiedzUsuń
Nowsza Starsza