Osinów Dolny na dawnej fotografiiCedyński Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Andrzej Szwałek, zapraszają na prelekcję historyczną połączoną z pokazem starych pocztówek i zdjęć, dokumentujących historię i rozwój Osinowa Dolnego, w czwartek 22 października do karczmy Land w Osinowie Dolnym.

W czasie spotkania które rozpocznie się o godzinie 18.00 zostaną zaprezentowane kolekcje fotografii Andrzeja Szwałka oraz Muzeum Regionalnego w Cedyni. Zobaczymy między innymi jak przed drugą wojną światową wyglądała fabryka celulozy – obecne targowisko Polen Markt czy zbudowany w 1903 roku most na Odrze. Zastygłe na czarno białych fotografiach obrazy z zeszłego wieku, przeniosą nas do świata, który wydaje nam się tak atrakcyjny i spokojny.

Zapraszamy wszystkich hobbystów, którzy chcieliby zaprezentować swoje zbiory albo pojedyncze fotografie z Osinowa Dolnego lub okolic. Dzięki dwóm ostatnim spotkaniom o tej samej tematyce, w Cedyni i w Starym Kostrzynku, powiększył się zaprzyjaźniony krąg osób o podobnych zainteresowaniach a nasza wiedza na temat miejscowości Gminy Cedynia, jest wzmacniana poprzez obrazy, które mówią więcej niż tysiąc słów… - zachęca dyrektor Cedyńskiego Ośrodka Kultury i Sportu Paweł Pawłowski.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza