Spotkanie z teatrem i kolejna edycja Love Run - w niedzielę w Dolinie Miłości


W najbliższą niedzielę 4 października znów warto wybrać się do malowniczej Doliny Miłości w Zatoni Dolnej (gmina Chojna). Odbędzie się tam spotkanie z teatrem i kolejna edycja biegu "Love Run". 

Rodzinny Dzień Teatru w jest elementem projektu „Z kulturą do Parku – KULTURA DOSTĘPNA w Dolinie Miłości” realizowanym przy udziale Teatru-3 i Teatru Polskiego w Szczecinie. Początek wydarzenia zaplanowany jest na godzinę 11.15.

Na początku widzowie zostaną zabrani do świata ciszy, gdzie przewodnikiem będzie aktor Teatru-3, który do zadawania zagadek czy przedstawienia sytuacje z życia codziennego używać będzie jedynie języka ciała. Monodrama pod tytułem „Widzę to, czego Ty nie widzisz” została przygotowana przez Teatr-3 Oddziału Zachodniopomorskiego Polskiego Związku Głuchych.
Następnie o godzinie 12.00 dalej pozostaniemy w świecie ciszy, tym razem za sprawą niesamowitych Mimów, którzy zaproszą nas do swojego Świata. Ta część spotkania również została przygotowana przez Teatr-3.

Po krótkiej przerwie Dorota Chrulska wraz z Tatianą Woźniak zaproszą nas w świat bajek. Bajki będą czytane przez aktorkę Teatru Polskiego i równocześnie tłumaczone na język migowy przez tłumacza z Oddziału Zachodniopomorskiego Polskiego Związku Głuchych.
Na zakończenie aktorzy Teatru Polskiego w Szczecinie przedstawią nam krótką opowieść o Ekoludku, którą poprzedzi tajemnicza niespodzianka naszej Trupy.

Zadanie zostało sfinansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Kultura Dostępna.

O godz. 11:00 wystartuje 5. jubileuszowa edycja biegu "Love Run". Pięc minut później wyruszy marsz nordic walking. Dystans do pokonania dla biegaczy i kijkarzy to 5 kilometrów. 

Organizatorzy będą stosowali wyłącznie trzy kategorie klasyfikacji biegaczy - open kobiety i mężczyźni oraz zakochana para (pary muszą razem przebiec linie mety). 
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza