Policjant z KM w Chojnie przeszedł na zasłużoną emeryturę


W dniu 30 września 2015 roku w Komisariacie Policji w Chojnie odbyła się uroczystość pożegnania st.asp.Dariusza Drzyzgi, policjanta sekcji ruchu drogowego KP Chojna, który po 25 latach służby w Policji, pożegnał się z mundurem i przeszedł emeryturę.

W uroczystości wzięło udział kierownictwo komisariatu, policjanci oraz pracownicy cywilni.

W słowach podziękowania Komendant Komisariatu w Chojnie - młodszy inspektor Miłosz Bogdański podkreślił ogromne zaangażowanie st.asp.Dariusza Drzyzgi we wszystkie działaniach, jakie podejmował w czasie swojej służby, na rzecz poprawy bezpieczeństwa społeczeństwa powiatu gryfińskiego.

Przechodzący na emeryturę st.asp.Dariusz Drzyzga w swoim przemówieniu podziękował wszystkim za lata wspólnej służby, okazane zaufanie i zrozumienie oraz bardzo dobrą współpracę w realizacji wspólnego celu, którym było dbanie o bezpieczeństwo na terenie Powiatu. Po przemowie otrzymał długie i rzęsiste brawa oraz okolicznościowe upominki.

Jak podkreślił Komendant Komisariatu Policji w Chojnie, doświadczenie st.asp.Dariusza Drzyzgi w zakresie problematyki prewencyjnej i ruchu drogowego, były niezwykle cenne, a owoce jego pracy w tym zakresie na trwałe wpisują się w historię Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie i Komisariatu Policji w Chojnie. Jak stwierdził, st.asp.Dariusz Drzyzga to doświadczony policjant, a także dobry i serdeczny człowiek. Do tych słów dołączyli również wszyscy policjanci i pracownicy cywilni, którzy wraz z Komendantem życzyli mu, aby wszystkie plany i marzenia odkładane na później spełniły się właśnie teraz, aby nadal otaczała go życzliwość ludzi i żeby znalazł czas dla siebie, na pielęgnowanie swoich pasji i zainteresowań.

Źródło, fot.: KPP Gryfino
Redakcja

13 Komentarze

 1. Gratulacje dla Pana, a ja bym chciała zwrócić uwagę na to, że w naszym regionie służba policji to bardzo ciężka praca i jest ich niewystarczająca ilość i nie rozumiem kto tak bardzo zaniedbał ten temat. Przy różnego rodzaju incydentach i dokonywanych przestępstwach w naszym regionie, na policję trzeba czekać bardzo bardzo, bardzo długo. To nie ich wina, jest ich po prostu za mało. W Trzcińsku policji nie ma wcale, kiedy się coś zdarzy to zanim zjawi się policja, popij wodą, przestępcy zbiegną spacerkiem. Uważam, że władze miast powinni się zatroszczyć o zwiększenie liczby policjantów w regionie, zwłaszcza w tak niespokojnych czasach.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ilość funkcjonariuszy nie zależy od włodarzy miast. Pogadaj z niebieskimi o sytuacji finansowej w MSWiA to ci ręce opadną. Już dawno samorządy kupują paliwo do radiowozów i opał na zimę a policjanci papier do ksero i tusze. Niestety w takim kraju żyjemy, aż strach POmyśleć co będzie dalej.

   Usuń
  2. ten temat to nieskonczonośc , ale zgadzam się że jest funkcjonariuszy za mało za czasów jednostek KRP było policjantów więcej lecz etaty zabrano a prace rozłożono na innych

   Usuń
  3. ten temat to nieskonczonośc , ale zgadzam się że jest funkcjonariuszy za mało za czasów jednostek KRP było policjantów więcej lecz etaty zabrano a prace rozłożono na innych

   Usuń
 2. A w końcu kto przeszedł na emeryturę, Drużga czy Drzyzga? A właściwie wsio ryba - policjant.

  OdpowiedzUsuń
 3. przeszedł emeryturę

  OdpowiedzUsuń
 4. W Nowym Jorku musiałby pracować do 60-tki, a o skali trudności służby, po prostu nie da się rozmawiać, byłoby śmieszne, gdyby nie było prawdziwe, zdrowy, sprawny emeryt, za którego płaciliśmy składki (od pensji mundurowych nie są pobierane żadne składki!). To nie wina tego Pana, ale powinien się wstydzić i nie upubliczniać faktu przejścia na emeryturę w tak młodym wieku – zapewne poniżej 50-tki. Oczywiście natychmiast rozpocznie pracę na pełnym etacie w jakiejś firmie ochroniarskiej, bo mu wolno, a ty szaty pracowniku pracuj do 67 lat i się ciesz, jak dożyjesz marnej emerytury. Takie wynaturzenia tylko w naszym państwie. t-ski

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pracodawca nie będzie patrzył na to czy jest emerytem, czy nie. Liczą się kwalifikacje. Może ty byś wolał ochroniarza inwalidę z PEFRONu - ja nie. Ważne że będzie płacił za niego PEŁNE SKŁADKI ŁĄCZNIE Z EMERYTALNĄ bo takie są przepisy. Kolejna sprawa ograniczenia w dorabianiu przy nie pełnej wysłudze. Co do upubliczniania pełna zgoda, ale z portalu wieje nudą a sensacyjnych tematów brak.

   Usuń
  2. rozpocznie pracę zabierając etat bezrobotnym....
   będzie miał 2 źródła dochodu a biedny bezrobotny chyba pójdzie żebrać pod biedronkę

   to jest właśnie nasz "kochana Polska" !!!

   Usuń
  3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
  4. mogłeś zostac policjantem a nie narzekaczem na wszytko i na wszystkich.

   Usuń
 5. WKRÓTCE WYBORY WIEC KAŻDY MOŻE SIĘ WYKAZAĆ MĄDROŚCIĄ ŻYCIOWĄ
  CZY MA BYĆ OBŁUDA NAIWNOŚĆ PO STAREMU CZY NOWE NIEZNANE
  BO DOBRZE TO JUŻ BYŁO

  OdpowiedzUsuń
 6. Gratulacje dla Darka , żetyle wytrzymał . A co do sprawy emerytury ci co nic na ten temat nie widzą niech się nie wypowiadają on na służbę w świta a wy przy stole , wy na sylwestra a on na służbę i co wy na to jedni chca być policjantami inni piekarzami .

  OdpowiedzUsuń
Nowsza Starsza