Znęcał się nad rodziną, najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie


Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie zatrzymali mężczyznę, który od miesięcy znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją małżonką oraz dziećmi. Kobieta postanowiła przerwać milczenie o tym, czego doświadczyła od męża i opowiedzieć policjantom.

Dramat w tej rodzinie trwał nieprzerwanie od maja tego roku. Pomimo odbycia kary 1 roku i 6 miesięcy pozbawienia wolności za znęcanie się nad rodziną, kiedy tylko był nietrzeźwy wszczynał awantury domowe, ubliżał swojej żonie, stosował przemoc fizyczną, niszczył wyposażenie mieszkania,groził pozbawieniem życia. Prokuratura Rejonowa w Gryfinie w miesiącu wrześniu wydała nakaz opuszczenia mieszkania zajmowanego wspólnie z pokrzywdzoną i dziećmi. Mimo tego podejrzany nie zmienił swojego zachowania wobec rodziny. Kobieta o kolejnej awanturze i groźbach pozbawienia życia postanowiła ponownie powiadomić policję.

Policjanci w minioną sobotę zatrzymali 38-latka, doprowadzili go do prokuratury gdzie usłyszał zarzut znęcania się nad rodziną. Wczoraj Sąd Rejonowy w Gryfinie przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej o zastosowanie środka zapobiegawczego i podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące.

Za to przestępstwo mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
Redakcja

Nowsza Starsza