Moto - mikołaje po raz dziesiąty w powiecie gryfińskimMikołaje na motorach po raz dziesiąty wyruszą w podróż po powiecie gryfińskim celem obdarowania prezentami najbardziej potrzebujących. Akcję "Moto-mikołaje" od wielu lat organizuje Moto - Fanatyk, Wataha Gryfino oraz pasjonaci z Klubu Off Roadowego 4x4. 


- Nasza akcja nabrała tempa i rozszerzyła się na cały powiat gryfiński. W ciągu dziesięciu lat upominki otrzymało ponad sto rodzin wielodzietnych, w tym ok. 500 dzieci. Ich uśmiech stał się najwdzięczniejszym podziękowaniem dla moich koleżanek i kolegów - mówi pomysłodawca akcji Maciej Lisiecki - początkowo nasze wizyty dotyczyły Państwowych Domów Dziecka w Trzcińsku Zdroju i Chojnie. Po trzech latach akcja objęła dzieci z rodzin wielodzietnych i potrzebujących pomocy. Informację o rodzinach otrzymujemy od Ośrodka Pomocy Społecznej w Chojnie oraz od sołtysów i lokalnej społeczności. Każdego roku, 6 grudnia kilkudziesięciu Moto-Mikołajów z workiem pełnym zabawek, słodyczy, ubrań i paczek żywnościowych wyrusza w trasę odwiedzając rodziny z Morynia, Cedyni, Trzcińska Zdroju, Chojny, Widuchowej i Mieszkowic.

Maciej Lisiecki to pasjonat motocyklista, właściciel Centrum Motocyklowego Lima a zarazem sołtys Lisiego Pola. W 2014 roku akcja "Moto - mikołaje" była Wydarzeniem Roku w plebiscycie organizowanym przez portal Chojna24.pl.
Redakcja

10 Komentarze

 1. a w Grzybnie kiedy bedom

  OdpowiedzUsuń
 2. A w strzelczynie

  OdpowiedzUsuń
 3. Ze względów bezpieczeństwa, zamiast czapek czerwone ka-ka-ka-ka kaski. Polecam

  OdpowiedzUsuń
 4. Trzeci z lewej to Karolak z filmu " Listy do m " :)

  Akcja fajna , szkoda , że nie ma śniegu.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nieźle się Pan Lisiecki lansuje.
  Chyba ma jakiś układ w Redakcji Chojna 24
  Ciekawe czy tym razem też będzie to wydarzeniem roku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gratuluję :) Życzę dalszych sukcesów :) Lisiu robisz wiele społecznie i wielki szacun dla Ciebie. Wszystkich Moto M serdecznie pozdrawiam :)

   Usuń
 6. Panie re...ktor! A gdzie komentarze z artykulu glosy za alkohol. Ale się pan blaznisz. Hipolit działa. Znowu usunięte, bo co?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na prośbę kilku osób zamknęliśmy dyskusję, czasami tak robimy, jeżeli jest duża ilość komentarzy zawierających bluzgi lub pomówienia. Poinformowano nas również, że jakieś komentarze zostały zgłoszone na policję, więc musieliśmy je zabezpieczyć.

   Usuń
  2. O tak pana Kowalskiego mocno obrażono. Sluszna decyzja. Niemniej dlaczego nie wycenzurowal pan wpisow. Zawsze usuwa pan wszystkie glosy. Nieslusznie.

   Usuń
Nowsza Starsza