Nowi strażacy-ochotnicy z gminy Chojna i Cedynia [foto]


Ponad 40 osób zasili szeregi Ochotniczych Straży Pożarnych w gminie Chojna i Cedynia. W niedziele 22 listopada egzaminem praktycznym zakończyło się szkolenie podstawowe strażaków ratowników OSP. 

Przygotowania nowych druhów,trwały przez kilka tygodni. Szkolenia rozpoczęły się od nauki teorii, ta cześć również zakończyła się pisemnym egzaminem. Osoby, które zaliczyły test, spotykały się kilkukrotnie na ćwiczeniach praktycznych.

Ochotników szkolili zawodowi strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gryfinie - ogn. Sławomir Trzópek, mł. ogn. Sławomir Rozenblut, ogn. Marcin Czerniawski i mł. ogn. Piotr Rozenblut.

Podczas egzaminu praktycznego ochotnicy musieli pokazać swoją sprawność podczas działań gaśniczych i wypadku w ruchu drogowym. Egzaminatorami było również zawodowi strażacy z KPPSP w Gryfinie: mł. bryg. Sławomir Michalski, bryg. Piotr Juzyszyn i ogn. Sławomir Trzópek.

Wszyscy, którzy pomyślnie zdali egzamin praktyczny, otrzymali zaświadczenie o odbytym szkoleniu z rąk zastępcy komendanta powiatowego mł. bryg. Andrzeja Prokopskiego.

Zobacz zdjęcia na naszym profilu na Facebooku
Redakcja

6 Komentarze

 1. Richard jestem z Ciebie dumny Bro !!!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Był stres ale i też niezły ubaw! Dziękujemy Panom egzaminatorom i Panom szkoleniowcom za przekazaną wiedzę:) oby więcej takich szkoleń i tak wyrozumiałych zawodowych strażaków

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Popieram w 100% bardzo fajne zajęcia i dobry sposób przekazania wiedzy.

   Usuń
 3. Lubię to! Pozdrowienia dla wszystkich druhów!:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam pytanie, czy wykładał tam Hubert Zawodowiec z Morynia?

  OdpowiedzUsuń
Nowsza Starsza