Pisarka Dorota Schramek w Moryniu

Miejska Biblioteka Publiczna w Moryniu zaprasza na spotkanie autorskie z Dorotą Schramek, które odbędzie się 20 listopada o godz. 17:00 w sali Geoparku. 


Dorota Schrammek – matka, żona, pisarka - mieszka w Pobierowie. Od wielu lat pisze opowiadania i historie (opublikowanych ponad tysiąc), które są zamieszczane w kobiecych pismach. W 2013 roku została laureatką konkursu Onetu i Zielonej Sowy. Autorka powieści obyczajowych: „Stojąc pod tęczą” (debiut powieściowy) i „Horyzonty uczuć”.

„Stojąc pod tęczą”

Szczęście jest jak tęcza – pozornie na wyciągnięcie ręki. I równie nieuchwytne. Dlatego warto z niego czerpać garściami, dopóki można… Patrycja, Magdalena, Aneta i Jagoda to cztery przyjaciółki pracujące w szczecińskiej agencji nieruchomości. W życiu nie wszystko układa się po ich myśli. Rozczarowana mężczyznami Patrycja dzieli mieszkanie z ukochanym dogiem. Magdalena chce skończyć z byciem „córeczką tatusia” i nietrafionymi próbami jej swatania. Aneta jest zmęczona obowiązkami domowymi i opieką nad trójką dzieci. Jagoda wdała się w romans z przystojnym Francuzem, kładąc na szali wspólne życie z mężem. Dopiero śmiertelna choroba jednej z nich sprawia, że przyjaciółki zaczynają inaczej patrzeć na wiele spraw. Nie są w stanie zmienić całego swojego życia, ale to i owo mogą w nim jeszcze poprawić…

Książka została wybrana przez jury w plebiscycie „Książka na wiosnę” jako najlepsza książka w kategorii powieści obyczajowych. Niedawno ukazała się najnowsza powieść „Horyzonty Uczuć”
Matylda prowadzi pensjonat w Pobierowie i nawet nie przypuszcza, co przyniesie nadchodzące lato. Przyjazd wyjątkowych gości sprawi bowiem, że te wakacje będą inne niż wszystkie do tej pory.
Iwona, Zoja, Aldona zmagają się z problemami życiowymi i niezrealizowanymi marzeniami. Ryszard zjawia się w pensjonacie z wnuczkiem Antosiem, ale szybko wychodzi na jaw, że wcale nie jest spokrewniony z chłopcem. Dorota i Piotr to natomiast młode małżeństwo, które wskutek niedawnej tragedii przeżywa poważny kryzys.
Dwa tygodnie pełne słońca, morza i nieoczekiwanych wydarzeń na zawsze zmieniają życie bohaterów, którzy spotkali się przez przypadek…

Po spotkaniu będzie możliwość zakupu książek z autografem.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza