Protest wyborczy w gminie Cedynia, mieszkańcy twierdzą, że nie wiedzieli o wyborach uzupełniających


Do Sądu Okręgowego w Szczecinie wpłynął protest mieszkańców przeciwko ważności wyborów uzupełniających do Rady Miejskiej w Cedyni z terenu miejscowości Radostów i Golice. Protest podpisało 115 osób. 

Ostatnio pisaliśmy o rozstrzygnięciu wyborów uzupełniających w gminie Cedynia. Nowym radnym miał zostać Tomasz Siwiela, wybory nie odbyły się ponieważ zarejestrowany został tylko jeden kandydat.

O wyborach pisaliśmy w artykule Nowy radny w gminie Cedynia.

- Wnoszę o unieważnienie rzeczonych wyborów uzupełniających oraz o unieważnienie rzekomo dokonanego wyboru Rafała Tomasza Siwieli na "radnego" Rady Miejskiej w Cedyni z terenu miejscowości Radostów i Golice oraz o nakazanie powtórzenia wyborów uzupełniających do Rady Miejskiej w Cedyni w sposób oficjalny i jawny oraz rzetelny i uczciwy - czytamy w proteście złożonym sołtysa Radostawia. Z kolei w uzasadnieniu czytamy - Ani ja jako Sołtys, ani Rada Sołecka tej miejscowości, ani w końcu także i poszczególni jej mieszkańcy - jak się okazuje identycznie rzecz się ma z miejscowością Golice - nie zostaliśmy poinformowani ani o wygaśnięciu mandatu Radnego Pana Tadeusza Świderskiego (wskutek Jego zgonu), ani też nie zostaliśmy poinformowani o planowanych wyborach uzupełniających do Rady Miejskiej w Cedyni. 

Mieszkańcy okręgu w którym miały odbyć się wybory twierdzą, że dopiero 31 października, a więc już po wyborach doszło do rozwieszania obwieszczeń wyborczych. Sołtys i Rada Sołecka miejscowości Radostów zarzucają organizatorowi wyborów, czyli gminie, kompletny brak informacji o planowanych wyborach.

fot. archiwum
Redakcja

7 Komentarze

 1. ciekawi mnie to skad wzieli tyle podpisow,skoro dwie wioski zlaczone razem nie maja stu mieszkancow,czyzby znowu meldowanie osob z piza gminy Cefynia?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To naucz sie liczyć a i poprawka z polskiego by sie przydała

   Usuń
  2. wybory były do rady miejskiej i każdy mieszkaniec gminy mógł brać w nich udział (a gmina ma więcej niż 100 czy 115 osób uprawnionych do głosowani?) - pod warunkiem że ogłoszenia wyborcze rozwieszone byłyby przed wyborami a nie po (jak czytamy w skardze)

   Usuń
 2. Chyba te wioski widziałeś tylko na obrazku.

  OdpowiedzUsuń
 3. obwieszczenia wyborcze w każdej normalnej gminie/mieście wiesza się przez wyborami a nie po wyborach
  czyżby następna NOWA ŚWIECKA TRADYCJA w tej gminie?

  OdpowiedzUsuń
 4. Nowo wybrany radny postępuje zgodnie z rosyjskim przysłowiem ,,ciszej jedziesz dalej będziesz,, , żadnych spotkań z wyborcami , od razu widać ,że wszystko było z góry ukartowane.Brawo pani burmistrz , obietnice przedwyborcze jak widać dla naiwnego ludu.

  OdpowiedzUsuń
 5. jak ma robić spotkania z wyborcami skoro go nie wybierali. spotkania z mieszkancami będzie mogl robic po 6 grudnia

  OdpowiedzUsuń
Nowsza Starsza