Święto Niepodległości w Szkole Podstawowej w Mieszkowicach [foto]W Szkole Podstawowej im. Mieszka I w Mieszkowicach odbył się uroczysty apel poświęcony 97. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Uczniowie z klasy IIC i IIIC pod kierunkiem Wiesławy Kompanickiej i Ewy Andrzejewskiej przygotowali prawdziwą lekcję historii i patriotyzmu. Całość dopełnił zespół wokalny prowadzony przez Sylwię Skórską. Dekorację przygotowała Anna Kalemba. 

W czasie występu uczniowie przedstawili miejsce Polski zniewolonej przez zaborców. Po 123 latach walk i ciągłych niepokojów Polacy odzyskali swoją ukochaną Ojczyznę. Wiersze patriotyczne przeplecione pieśniami wywołały ogromne wzruszenia, które było widać na twarzach uczniów. Poprzez godne uczestnictwo w apelu uczniowie naszej szkoły oddali hołd wszystkim Polakom, którzy walczyli i ginęli za naszą ojczyznę. W tym dniu wszyscy uczniowie byli ubrani na galowo, a ich białe koszule i bluzki ozdobione były kotylionami. Po apelu delegacja Samorządu Uczniowskiego wraz z panią Anią Kalembą udała się na Cmentarz Komunalny w celu złożenia wiązanki i zapalenia zniczy pod pamiątkowym obeliskiem.

Natomiast o godz.17.00 uczniowie zaprezentowali część artystyczną w Miejsko- Gminnym Ośrodku Kultury w Mieszkowicach podczas Wieczornicy z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Ewa Andrzejewska

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza