Będzie reorganizacja ruchu na największym skrzyżowaniu w Chojnie?


Na największym skrzyżowaniu w Chojnie może dojść do reorganizacji ruchu, obecnie co jakiś czas przez nieuwagę kierowców dochodzi tam do kolizji.

Chodzi o skrzyżowanie ulic Bałtyckiej, Basztowej, Szkolnej i Bolesława Chrobrego. Przez skrzyżowanie przechodzą dwie drogi krajowe, nr 31 i nr 26. Dosyć często dochodzi w tym miejscu do kolizji i zdarzeń drogowych. Wszystko przez nieuwagę kierowców.

W tym miejscu dosyć często dochodzi do kolizji.
- W chwili obecnej trwają prace nad aktualizacją projektu organizacji ruchu po realizacji zadania. Wprowadzone korekty będą uwzględniały między innymi zmianę pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu ul. Bałtyckiej, ul. Basztowej, ul. Chrobrego i ul. Szkolnej.
Projekt zmian w organizacji ruchu aktualnie jest w fazie opiniowania przez Komendę Wojewódzką Policji oraz zarząd drogi i organ zarządzający ruchem na drogach krzyżujących się z drogami krajowymi - informuje nas Mateusz Grzeszczuk z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Niedawno po remoncie dróg migające światła pomarańczowe zostały zamienione na ciągłe światło zielone. Kierowcy jadący ulicą Basztową myślą, że mają pierwszeństwo, choć przed samym skrzyżowaniem znajduje się znak A7 "Ustąp pierwszeństwa" oraz znak T-6c informujący o drodze z pierwszeństwem.
Redakcja

33 Komentarze

 1. jak zmienią pierszeństwo to w pierwszym okresie dopiero będzie stłuczek.

  OdpowiedzUsuń
 2. Num każdy będzie jechał z pamięci i albo ogarnie w ostatniej chwili albo wg. Tak samo lepiej oznaczyć trzeba jagielońską ostatnio na czołówkę mi niemiec wyjechał.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bez przesady poprostu jeździć o strozniej a nie myśleć o niebieskich migdalach ��jak zmienia to dopiero będzie więcej stluczek

  OdpowiedzUsuń
 4. No i musza szybko to zmienic bo w pierwszej kolejnosci obowiazuje sygnalizacja oczywiscie sprawna juz lepiej bylo jak migało pomarańczowe wówczas trzeba dostosowac sie do znaków

  OdpowiedzUsuń
 5. Znaki drogowe muszą być ustawione czy jest sygnalizacja świetlna czy nie. A jak dobrze pamiętam, jeżeli są światła, to cala reszta traci moc. Przynajmniej jak sygnalizacja działa. Proszę mnie poprawić jak jestem w błędzie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo mądrze piszesz.Sygnalizacja jest pierwsza przed znakami,chyba,że jest awaria świateł wówczas znaki.

   Usuń
  2. masz racje , tylko zauważ że na tym skrzyżowaniu ta sygnalizacja została zamontowana na jednej ulicy , n przejściu dla pieszych - kierowcy jadący od baszty do centrum widząc zielone - jadą - i mają rację , ponieważ nie wiedzą że dotyczy to tylko przejścia dla pieszych. Poprzednio migające żółte zmuszało kierowcę do zastosowania się do znaków drogowych. Jednym słowem - decydent , który zatwierdził ZMIANĘ ŻÓŁTEGO MIGAJĄCEGO NA ZIELONE do zastosowania DAŁ DUPY.

   Usuń
  3. znak ustąp pierwszeństwa przejazdu znajduje się za syg.świetlną i tam już on obowiązuje

   Usuń
  4. ślepy ????? na foto jest przed sygnalizacją ...

   Usuń
 6. ""Niedawno po remoncie dróg migające światła pomarańczowe zostały zamienione na ciągłe światło zielone. Kierowcy jadący ulicą Basztową myślą, że mają pierwszeństwo, choć przed samym skrzyżowaniem znajduje się znak A7 "Ustąp pierwszeństwa" oraz znak T-6c informujący o drodze z pierwszeństwem. "" TO ZNACZY ŻE ?? JEŚLI ZA DZIAŁAJĄCYM SYGNALIZATOREM ( ŚWIECI SIĘ ZIELONE ) MAM ZNAK STOPU TO MUSZĘ SIĘ ZATRZYMAĆ ?? TO CHYBA TYLKO W CHOJNIE ! ZNAKI NA BLACHACH OBOWIĄZUJĄ PO SYGNALIZACJI ŚWIETLNEJ ( KTÓRA JEST NADRZĘDNĄ NAD BLACHAMI) ZIELONE ŚWIATŁO NA SYGNALIZATORZE JEDNOZNACZNIE INFORMUJE ŻE MAM OTWARTĄ DROGĘ. POPRZEDNIO MIGAJĄCE POMARAŃCZOWE ŚWIATŁA NIE DAWAŁY PIERWSZEŃSTWA - OSTRZEGAŁY. KTOŚ TU NAMIESZAŁ ........

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może i są ale jak są ustawione w JEDNYM MIEJSCU. W przypadku gdy po sygnalizacji występuje znak to stosujesz się do niego.

   Usuń
  2. bolek - postudiuj KD

   Usuń
  3. Przyjedź do Gryfic i zatrzymaj się przed znakiem STOP , który znajduje się za sygnalizatorem ( w czasie kiedy działa sygnalizacja) - to zobaczysz w którym miejscu zaczyna się bagażnik twojego Passata.

   Usuń
  4. To, że w Gryficach jeżdżą jak pierdoły nie oznacza, że w Chojnie skrzyżowanie jest źle zorganizowane. Ogarnijcie się ludzie i nauczcie się przepisów ruchu drogowego, bo z taką wiedzą stwarzacie tylko zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu.

   Usuń
  5. Naucz się sam - poczytaj komentarze i wyciągnij wnioski...

   Usuń
 7. rondo, rondo i jeszcze raz rondo. To najlepsze rozwiązanie.

  OdpowiedzUsuń
 8. zgadzam się tylko Rondo a nie oszczędności bo taniej , bo asfalt tańszy na drogi powiatowe a na krajowe droższy i wytrzymalszy . Jeszcze raz jestem za RONDEM wystarczy popatrzeć przy cmentarzu radzieckim jak szybko rozładowuje ruch.

  OdpowiedzUsuń
 9. Z tego co mi wiadomo w drodze nieoficjalnej wszystkiemu jest winien pan J??????? który to nadzorował i nie dopuszczał innych rozwiązań. Pozdrawiam mieszkaniec Chojny J-23.

  OdpowiedzUsuń
 10. proponuje estakade wybudowac, Gmina bogata ,oszczednosci ze zlikwidowanej strazy miejskiej ,jakis maly kredycik i po klopocie

  OdpowiedzUsuń
 11. Te sygnalizatory odnoszą się tylko i wyłącznie do przejścia dla pieszych. To pieszy zmienia kolor światła na sygnalizatorze , ale tego nie wie kierowca. tak jak było do tej pory ( migające żółte) było bardziej czytelne. Ponad to - znaki informujące o nakazie ustąpienia pierwszeństwa i przebiegu drogi nadrzędnej są ustawione PRZED SYGNALIZATOREM i kierujący widząc zielone światło , stosuje się do tego światła , ponieważ sygnalizacja świetlna jest nadrzędna dla znaków na blachach. Ponadto - nie ma sygnalizacji na drodze z pierwszeństwem przejazdu - czyli od strony Szczecina do centrum ( w lewo). Czyli - ta sygnalizacja nie kieruje ruchem na skrzyżowaniu tylko umożliwia , albo nie umożliwia przejazd przez przejście dla pieszych. I nikt nie wie że TA SYGNALIZACJA odnosi się TYLKO !!!!! do przejścia dla pieszych. Jeśli to wam nie wystarczy to zapraszam na kurs doszkalający z zakresu Przepisów o Ruchu Drogowym ( będzie mamona !! hhihihi)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Więcej wiedzy a mniej demagogii.Sygnalizacja świetlna jest dla wszystkich jednakowa.Kodeks Drogowy nie wyróżnia kolorów innych dla pieszych a innych dla kierowców.Zielone to idziesz lub jedziesz,czerwone stój tak dla pieszego jak i dla kierowców.A na kurs wybierz się sam lub poczytaj Kodeks Drogowy.Sygnalizacja została źle zamontowana dlatego tyle stłuczek bo w całej UE tak jest,że sygnalizacja I a w razie awarii znaki.

   Usuń
  2. Właśnie, sam miałem to napisać, ale widzę ktoś mądry mnie wyprzedził :)
   JESZCZE RAZ DO WSZYSTKICH IDIOTÓW:
   SYGNALIZACJA ŚWIETLNA NA TYM SKRZYŻOWANIU OBEJMUJE WYŁĄCZNIE PRZEJŚCIE DLA PIESZYCH!!! (JADĄC OD STRONY SZCZECINA PRZED SKRZYŻOWANIEM NIE MAMY SYGNALIZATORA, TYLKO ZNAKI, DOPIERO ZA TYM SKRZYŻOWANIEM JEST SYGNALIZATOR TUŻ PRZED PRZEJŚCIEM DLA PIESZYCH!!!)

   Usuń
  3. Wytłumacz to przyjezdnym. Mnie nie uczono na kursie, że jak mam zielone światło to muszę ogarnąć całe skrzyżowanie i sprawdzić czy to zielone mimo że stoi na mojej drodze jest na pewno zezwoleniem na dalszą jazdę. Mnie uczono od dziecka zresztą: zielone - idziemy, jedziemy. Czerwone - stoimy.

   Usuń
 12. Migające pomaranczowe widoczne z daleka i dostosowujemy sie do znaków i po sprawie zawiele niezmienia cienko z kasą

  OdpowiedzUsuń
 13. proszę podać jak bezpiecznie przejść z parkingu przy Intermarche pod kościół mariacki, gdyż nie zauważyłem w okolicy przejścia dla pieszych?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. przejściem na ulicy Klasztornej, należy dojść do przejścia przy skrzyżowaniu Jagiełły i Chrobrego i następnie ulicą Chrobrego dojść do Kościoła Mariackiego, to takie proste według GDDKiA Lipiany

   Usuń
  2. Czyli co? Trzeba przejść przez pół miasta żeby dostać się spod Intermarche do Centrum kultury na przykład. Przecież to absurd. Tamtędy maszerują dzieci na zajęcia do CK. Trzeba to jak najszybciej zmienić. Gdzie jest policja. To oni powinni zgłaszać pierwsi takie uwagi gdzie trzeba. Mają w obowiązkach dbanie o bezpieczeństwo na drogach i ulicach naszego miasta. Jak zwykle musi dojść do tragedii aby ktoś się za ten problem zabrał.

   Usuń
 14. Zróbcie tam rondo i problem zniknie.

  OdpowiedzUsuń
 15. Pięciu na stu kuma o co chodzi ------ ustawili sygnalizację tylko na przejściu dla pieszych i stąd cały dym.

  OdpowiedzUsuń
 16. patrzcie na znaki, nie sugerujcie się sygnalizacja ktora dotyczy tylko przejscia dla pieszych! Od strony szczecina dalej maja drogę z pierwszeństwem w lewo

  OdpowiedzUsuń
 17. Rozumiem ze muszę najpierw przejechać skrzyżowanie z sygnalizacja opierając się na znakach, później zawrócić i jechać od strony Szczecina żeby zobaczyć że sygnalizacja jest tylko dla pieszych. Rozumiem że specjaliści od chojenskiego ruchu ktorzy sie tu wypowiadaja jezdza po innych miastach wlasnie w ten sposob, analizujac doglebnie kazde skrzyzowanie? Po cholere robic jakies dwuznaczne oznaczenia skoro przez tyle lat bylo ok?

  OdpowiedzUsuń
 18. To skrzyżowanie jest dobrze oznakowane? To chyba jakiś żart. Połowa kierowców jeździ tam na wyczucie, szczególnie jadąc od strony gimnazjum i banku. Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem byłoby rondo. A tak na marginesie to od kiedy znaki pionowe mają pierwszeństwo nad sygnalizacją świetlną? Kolejność jest taka: sygnalizacja świetlna, znaki pionowe, znaki poziome. No chyba, że w Chojnie jest jakaś inna zasada ;)

  OdpowiedzUsuń
 19. Istna kpina. 90% sygnalizacji dotyczy przejść dla pieszych i za pisanie takich bzdur powinni wam zabierać prawo jazdy. Niech chojna24 sprawdzi w kwp albo chociaż w miejscowym komisariacie czy oznakowanie jest poprawne.

  OdpowiedzUsuń
Nowsza Starsza