Mikołajkowe czytanie w Moryniu i Witnicy


O tym, że czytanie dzieciom korzystnie wpływa na rozwój intelektualny, społeczny i psychiczny oraz rozwija wyobraźnię, nie trzeba nikogo przekonywać. Z inicjatywą odwiedzin w oddziałach przedszkolnych Zespołu Szkół w Moryniu wyszli moryńscy radni: Krzysztof Konecki, pomysłodawca akcji, Urszula Dumicz i Katarzyna Więcławska. 

Wizyty w Szkole Filialnej w Witnicy i moryńskich oddziałach przedszkolnych spotkały się z bardzo ciepłym przyjęciem ze strony przedszkolaków. Miło było patrzeć na skupione twarze dzieci, które z uwagą słuchały świątecznych opowieści. Za ten podarunek odwdzięczyły się piosenkami i wspaniałą zabawą, a także upominkami dla miłych gości. Był oczywiście Mikołaj i prezenty.

Zespół Szkół w Moryniu jest beneficjentem programu „Książki naszych marzeń”, dzięki któremu zakupiono do biblioteki szkolnej książki za ponad 2700 zł. Program ten poprzedza Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa na lata 2016-2020, do którego moryńska szkoła także aplikowała.

Serdecznie dziękuję państwu radnym, wychowawcom i rodzicom za organizację spotkań. Dziękuję także przedszkolakom za wspaniałe przyjęci gości i doskonały odbiór czytanych tekstów.

Krzysztof Jaz
dyrektor ZS w Moryniu
Redakcja

1 Komentarze

  1. Jaka szkoda, że pan burmistrz tylko w gwizdek dmuchać umie. Z czytaniem mu zawsze nie było po drodze :(

    OdpowiedzUsuń
Nowsza Starsza