Mikołajkowe zawody wędkarskie


Na zaproszenie Koła PZW "Delfinek" z Gryfina i Koła PZW "Rurzyca" w Chojnie na coroczne zawody Mikołajkowe odpowiedziało 42 wędkarzy (w tym 3 juniorów i 1 kadet) ze Szczecina, Stargardu Szczecińskiego, Lubanowa, Morynia, Trzcińska Zdrój, Chojny i Gryfina. 

6 grudnia 2015 roku o godz. 8.00 nad Ciepłym Kanałem w Dolnej Odrze rozpoczęła się odprawa przed zawodami i losowanie stanowisk. Był również Mikołaj, który obdarował najmłodszych upominkami, a dorosłych mianował swoimi pomocnikami i wręczył czapki Mikołaja.
W czasie 3,5-godzinnych połowów dominującą rybą była Płoć, Bass, Okoń i inne pojedyncze sztuki.  Po zważeniu złowionych ryb  zawodnicy udali się  na gorący poczęstunek.

Po zakończeniu podliczania wyników komisja sędziowska w towarzystwie wędkarskich Mikołajów przystąpiła do wręczania pucharów dla najlepszych zawodników w Zawodach Mikołajkowych tej grudniowej imprezy wędkarskiej.

A oto wyniki:

kat. Seniorzy:  
I – Pawlik Władysław
II – Gałat Radosław
III – Żmuda Bogusław

kat. Juniorzy:
I – Gorzkiewicz Julia
II – Lis Piotr
III – Najmowicz Jan

kat. Kadeci:      
I – Szymon Adam

Największa Ryba: Purgal Jerzy  – 322g


Organizatorzy bardzo dziękują wszystkim zawodnikom i osobom towarzyszącym za udział w tej wyjątkowej grudniowej imprezie wędkarskiej, jednocześnie zapraszając na organizowany w marcu przyszłego roku Dzień Wędkarza.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza