Moc świątecznych wydarzeń w Cedyni

Cedyński Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza do udziału w Jarmarku Bożonarodzeniowym. Jarmark w Cedyni odbędzie się w niedzielę 20 grudnia od godz. 12:30. 

- Nasze zaproszenie skierowaliśmy do  twórców ludowych, Kół Gospodyń Wiejskich, stowarzyszeń, sołectw, świetlic, jednostek oświatowych oraz osób indywidualnych. Zachęcamy do zaprezentowania swoich wyrobów lub podzielenia się swoją aktywnością z innymi. Wystawcom i wykonawcom zapewniamy bezpłatne miejsca w namiotach oraz posiłek - informuje dyrektor COKiS Paweł Pawłowski i dodajeo godz. 16.00 wszyscy złożymy sobie świąteczne życzenia i podzielimy się opłatkiem by następnie wspólnie kolędować w miłej, świątecznej atmosferze.

Organizatorzy proszą wszystkich zainteresowanych o zgłoszenie swojego stoiska do 17 grudnia do biura Cedyńskiego Ośrodka Kultury i Sportu, drogą mailową na adres sekretariat@ckcedynia.pl , osobiście lub telefonicznie pod nr tel. 91 414 41 31.

W nastrojowej atmosferze, przy cieple rozpalonego ogniska, czekać będzie moc świątecznych atrakcji, takich jak wspólne przystrajanie choinek, pokazy kulinarne, występy artystyczne czy warsztaty dla dzieci. Przy Placu Wolności, obok wielkiej choinki, na scenie plenerowej odbędą się prezentacje muzyczne, koncert pieśni adwentowych oraz jasełka w wykonaniu dzieci z cedyńskich świetlic.

Otwarte tego dnia bezpłatnie, Muzeum Regionalne w Cedyni, przygotowało konkurs wiedzy o tradycjach i zwyczajach bożonarodzeniowych. Podczas Jarmarku prezentowane będą prace twórców ludowych i rękodzielników oraz regionalne produkty spożywcze. Na bieżąco będą się odbywać, warsztaty wykonywania ozdób bożonarodzeniowych.

Jedną z wielu atrakcji będzie żywa szopka, gdzie Święta Rodzina i prawdziwe zwierzęta będą celebrować narodziny Dzieciątka przy dźwiękach radosnych kolęd i pastorałek.

Program

12:30 - oficjalne otwarcie Jarmarku Bożonarodzeniowego
12.45 – prezentacja stoisk biorących udział w Jarmarku, pokaz żywej szopki
13:00 - warsztaty wykonywania ozdób bożonarodzeniowych oraz pokaz technik rzeźbienia w warzywach i inne
13:30 - koncert pieśni adwentowych
14:30 - przedstawienie „ Jasełka na wesoło”
15:00 - „Chojeńskie pastorałki” - koncert kapeli Rewir
15.45 – „adwentowe impresje” – występ Anny Pędzik
16:00 - Wigilia miejska z udziałem mieszkańców całej gminy i władz samorządowych
Cedyńskie kolędowanie - organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do wspólnego śpiewania przy żywej szopce i choince
Wspólna fotografia na tle choinki
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza