Reklama [góra]Rozbili grupę przestępczą zajmującą się nielegalną dystrybucją tytoniu


Straż Graniczna i Służba Celna rozbiła sześcioosobową zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się nielegalną dystrybucją wyrobów tytoniowych w miejscowościach przygranicznych. 

- Na terenie szczecińskich ogródków działkowych i w powiecie gryfińskim funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli 1,5 tony liści tytoniu i 116 kg krajanki tytoniowej o łącznej rynkowej wartości przeszło 762 tys. zł. Gdyby towar został sprzedany, Skarb Państwa straciłby ponad 774 tys. zł z tytułu uszczupleń podatkowych - informuje Morski Oddział Straży Granicznej. 


Działania związane z zatrzymaniem grupy przestępczej i skonfiskowaniem nielegalnego towaru przeprowadzono 16 i 17 grudnia. Mężczyźni mają od 39 do 52 lat i są mieszkańcami woj.: zachodniopomorskiego, podlaskiego i łódzkiego.
Dodatkowo zabezpieczono maszynę do cięcia tytoniu z częściami zamiennymi, woreczki do pakowania krajanki tytoniowej, nalepki i banderole do ich oznaczenia oraz przeszło 42 tys. zł gotówki.


Prokurator Prokuratury Apelacyjnej w Szczecinie po przesłuchaniu zatrzymanych mężczyzn przedstawił wszystkim zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej mającej na celu popełnianie przestępstw karnych skarbowych. Jednocześnie zdecydował o zastosowaniu wobec nich nieizolacyjnych środków zapobiegawczych.

Śledztwo pod nadzorem Prokuratury Apelacyjnej w Szczecinie prowadzi Placówka Straży Granicznej w Szczecinie. Udział w zorganizowanej grupie przestępczej zagrożony jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.