Wykolejony pociąg w Chojnie, wypadek nagrała kamera monitoringu [foto] [video]Strażacy i policja zabezpieczyły miejsce katastrofy kolejowej. Do wykolejenia się pociągu towarowego relacji Rzepin - Szczecin Główny doszło w czwartkowe popołudnie. Pociąg wykoleił się tuż przed przejazdem kolejowym i dworcem w Chojnie. Wagony - cysterny, służące między innymi do przewożenia substancji chemicznych, były puste.

Komunikat PLK

Dziś o godz. 12.35 na stacji Chojna (w woj. zachodniopomorskie) wykoleiła się lokomotywa i 4 puste cysterny pociągu towarowego Lotos relacji Rzepin – Szczecin Dąbie. W wypadku nikt nie ucierpiał, nie było również zagrożenia dla środowiska.

W pierwszej kolejności PLK wspólnie z przewoźnikami zapewnia ograniczenie trudności i komunikację na trasie Kostrzyn – Szczecin. Przejazd pociągów Przewozów Regionalnych będzie prowadzony z wykorzystaniem autobusowej komunikacji zastępczej. Autobusy zastąpią pociągi na ok. 7-kilometrowym odcinku Godków –Chojna. Do godziny 17.00 na trasie kursuje 5 pociągów. Na miejscu działają służby techniczne. Teren jest zabezpieczony. Ustalane są szczegóły dalszych prac. Priorytetem jest zapewnienie bezpośredniego przejazdu pociągów.


Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, przyczyną wypadku mogła być zwrotnica, która przestawiła się w chwili przejazdu składu. 

Nie ma zagrożenia dla życia i zdrowia, nikomu nic się nie stało. Przyczynę wypadku zbada specjalna komisja oraz policja. 

Na trasie Chojna - Kostrzyn zostanie wprowadzona komunikacja zastępcza. Na miejsce jest ściągany specjalistyczny sprzęt. Najprawdopodobniej w piątek rozpoczną się prace związane z usunięciem uszkodzonych wagonów i lokomotywy.

Zobacz zdjęcia na naszym profilu na Facebooku
Redakcja

17 Komentarze

 1. No to dojechałam do domu .. pozdrowienia dla wszystkich zjeżdżających jutro na święta

  OdpowiedzUsuń
 2. No tak Gmina wykolejona to i pociąg się wykoleił. Dramat

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobrze,że Ty jesteś niewykolejony(a)...Dramatem,jest Twój żenujący komentarz

   Usuń
  2. Dramatem jest wtórny imbecylizm mieszkańców Chojny .

   Usuń
  3. No co w tej Chojnie się dzieje Gmina bankrutem tory się wygły a że tory się wygły to Gmina bankrutem. Ale czemu tory się wygły skoro były proste a jednak się wygły bo gmina bankrutem.

   Usuń
 3. Do domu dojedziesz ale z prawie godzinnym opóźnieniem jeśli mieszkasz za Chojną.

  OdpowiedzUsuń
 4. Huhuhu, piekny sylwester bylby, gdyby byly pełne

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przed sylwestrem są jeszcze Święta Bożego Narodzenia.Adminie ,co to za bzdet z tym wybieraniem obrazków,są idiotyczne,nieczytelne.Bzdura.

   Usuń
 5. No to ciekawostka, sama zwrotnica się przestawila hm....

  OdpowiedzUsuń
 6. tak w tym miejscu jest zwrotnica odrazu przyszło mi namysl ze to jej wina chyba jest automatyczna czyli cos nia steruje.

  OdpowiedzUsuń
 7. Pewnie ze steruje, napęd :-) a oprócz tego, cczłowie.

  OdpowiedzUsuń
 8. jak w Gta SA sie wykoleil

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie piszę tego złośliwie, ale dziennikarstwo polegta na rzetelności I ciaglym doksztalcaniu sie. Katastrofa jest wtedy Gdy gina ludzie. Tutaj byl co najwyzej wypadek pociagu lub wykolejenie. Napewno nie katastrofa.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cała dziennikarska Polska wygląda jak ten portal z tym pociągiem...dobrze, że nikomu nic się nie stało...

   Usuń
 10. Złomek pod nosem ...

  OdpowiedzUsuń
 11. Ale ci dwaj jak w 3 sekundy wiura dali z tego złomka hihi....

  OdpowiedzUsuń
 12. Całe szczęście że nic nikomu się nie stało ..

  OdpowiedzUsuń
Nowsza Starsza