Wznowiono ruch pociągów przez stację Chojna


Wznowiony został ruch pociągów pomiędzy Chojną a Godkowem Osiedle. Polskie Linie Kolejowe informują o zakończeniu prac na jednym z dwóch torów. 


- Przed godziną 16.00 zespoły techniczne PLK zakończyły prace na jednym z dwóch torów i przywróciły bezpośredni przejazd pociągów przez stację Chojna. Od wczoraj non stop pracowała specjalna ekipa i pociąg techniczny. W nocy odprowadzono wagony i prowadzono prace związane z podniesieniem lokomotywy, aby przywrócić bezpośredni przejazd przez stację. Priorytetem było przywrócenie bezpośredniego ruchu pociągów - informuje Mirosław Siemieniec, Rzecznik Prasowy
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Od godziny 16.00 pasażerowie nie muszą już korzystać z autobusowej komunikacji zastępczej na odcinku Godków - Chojna.

W czasie obowiązywania komunikacji autobusowej PLK i przewoźnik wzmocnili informację pasażerską. Podróżni byli informowani o sytuacji w pociągach, na stacjach i przystankach.

Wczoraj o godz. 12.35 na stacji Chojna wykoleiła się lokomotywa i 4 puste cysterny pociągu towarowego Lotos relacji Rzepin – Szczecin Dąbie. W wypadku nikt nie ucierpiał, nie było również zagrożenia dla środowiska. Przyczyny zdarzenia ustali specjalna komisja.

W wypadku pociągu towarowego informowaliśmy w artykułach:
Będą podnosić wykolejony pociąg [foto] [video]
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza