24. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - co będzie działo się w regionie?


Zbliża się 24. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który w tym roku odbywa się pod hasłem "Mierzymy wysoko". Tym razem wolontariusze będą zbierać pieniądze na zakup urządzeń medycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów. 

We wszystkich gminach powiatu gryfińskiego utworzono sztaby WOŚP, wyjątkiem jest gmina Stare Czarnowo. Sztab w Baniach będzie się mieścił w Międzynarodowym Centrum Turystyki, Kultury i Sportu. W Chojnie znajdują się dwa sztaby, jeden w Centrum Kultury, a drugi w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych. W Gryfinie sztab mieści się w GDK, w Moryniu i Widuchowej w Zespole Szkół. W Trzcińsku Zdroju bazą będzie TCK, a w Mieszkowicach Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury. W Cedyni sztab znajduje się w COKiS.

W większości miast w naszym regionie w niedzielę odbędą się koncerty, pokazy i licytację. O godz. 20:00 będzie można zobaczyć tradycyjne "Światełko do Nieba", czyli pokaz fajerwerków.

W Moryniu w ramach akcji odbędzie się III Bieg "Policz się z cukrzycą". Trasa przebiega wzdłuż murów i będzie liczyć ok 5 kilometrów. Start w sobotę, 9 stycznia o godz. 12:00. Dzień Później w sali ZS o godz. 10:00 rozpocznie się XI turniej piłki siatkowej. W sali Geoparku o godz. 18:00 zaplanowano licytację, a wcześniej występy zespołów, kabaretu oraz reportaż z podróży do Indii Małgorzaty i Tomasza Dorożyńskich.

W czasie finału w Mieszkowicach będzie można wylicytować torty, orkiestrowe gadżety oraz rower.

W Trzcińsku Zdroju orkiestra zagra w sali widowiskowej TCK od godz. 16:00. W programie występy artystyczne, licytacje, będzie również strażacka grochówka.

W Cedyni scena stanie w sercu miasta - na Placu Wolności. Wystąpi kapela Rewir, Anna Krajewska Pędzik oraz Dj Fafiq. Odbędą się również prezentacje muzyczne młodzieży i zaprzyjaźnionych zespołów. Będzie tradycyjna loteria fantowa oraz licytacje. Początek o godz. 15:00.

W Chojnie koncerty startują od godz. 15:15. O 18:30 będzie można zobaczyć pokaz ratownictwa, na godz. 19:00 zaplanowano licytację, będzie można nabyć między innymi złote serca wykonane przez Pracownię Złotniczą Mejp.

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza