Dzieci - dzieciom


Bóg się rodzi, moc truchleje Pan niebiosów obnażony!
Ogień krzepnie, blask ciemnieje, Ma granice Nieskończony.
Wzgardzony, okryty chwałą, Śmiertelny Król nad wiekami!
A Słowo Ciałem się stało I mieszkało między nami.

Tą piękną polską kolędą 06 stycznia w kościele parafialnym pw. Przemienienia Pańskiego w Mieszkowicach rozpoczęły się jasełka w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Mieszka I.

Trzej Królowie, których wspominaliśmy tego dnia, prowadzeni przez gwiazdę, przebyli długą drogę i doszli do celu swej wędrówki: „weszli do domu i zobaczyli Dziecię z Matką Jego, Maryją; padli na twarz i oddali Mu pokłon”. W osobach Trzech Mędrców hołd Jezusowi oddały wszystkie narody świata, bowiem Chrystus – Syn Boży – Zbawiciel przyszedł do wszystkich ludzi, niezależnie od koloru skóry czy narodowości, zajmowanej pozycji czy posiadanych dóbr.

Wraz z Trzema Królami przeżywaliśmy radość z narodzenia Boga – Miłości w Nadzwyczajnym Jubileuszowym Roku Miłosierdzia.

Po zakończonych jasełkach, chętni mogli spełnić dobry uczynek składając ofiarę na cele misyjne.

Zebrane pieniądze tj. 1.260,20, zgodnie z wieloletnią tradycją, zostały przekazane na dożywianie, leczenie i kształcenie dzieci w Diecezji Doume Bong-Mbong w Kamerunie, gdzie od 25 lat posługę pełni bp Jan Ozga.

W imieniu wykonawców i organizatorów pragnę z całego serca podziękować wszystkim, którzy złożyli ofiary na potrzeby naszych kameruńskich braci, za dar serca i uczynek miłosierdzia.

Wszystkim życzę, byśmy każdego dnia byli Apostołami Bożego Miłosierdzia tak, jak św. Siostra Faustyna.

Katarzyna Wawruszczak
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza