Meble do kuchni - na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?


Wybór odpowiednich mebli do kuchni to nie lada wyzwanie. Dzisiejsze trendy zmieniają się w tak przerażająco szybkim tempie, że ciężko za nimi nadążyć. Z drugiej strony, maniakalne podążanie za modą może stworzyć jedynie dodatkowe problemy oraz koszty, których z pewnością chcielibyśmy uniknąć. Podczas zakupów powinniśmy kierować się przede wszystkim rozwagą oraz naszymi gustami. W końcu urządzamy własną kuchnię i to my powinniśmy się w niej czuć dobrze.


Gotowe, czy na zamówienie?


Podstawowy dylemat z jakim będziemy borykać się już na starcie naszej designerskiej wędrówki, to wybór między meblami gotowymi oraz tymi, szykowanymi pod sprecyzowane zamówienie. Niewątpliwą zaletą tych pierwszych jest ich cena oraz popularność. Praktycznie w każdym sklepie możemy zaopatrzyć się w szafki lub kredens i bez większego problemu skompletować zadowalającą nas całość. Problem pojawia się dopiero wtedy, kiedy nasza kuchnia jest pomieszczeniem niewymiarowym. Kupno gotowego zestawu może wtedy okazać się bardzo nietrafionym pomysłem. Wtedy mable na wymiar to nie tylko przywilej, ale także obowiązek i niejako ratunek. Rozwiązanie to jest niestety droższe, a na zamówione meble przyjdzie nam odpowiednio długo poczekać. Dają nam one jednak pewną dozę frywolności. Nie jesteśmy ograniczeni do skonstruowanego uprzednio zestawu, ale możemy formować na zamówienie dowolne ich kształty oraz kolory.

Najważniejsze miejsce to…


Dla tradycjonalistów w dalszym ciągu najważniejszym elementem wyposarzenia kuchni jest stół. To wyjątkowe miejsce, w którym wraz z rodziną spędza się czas podczas kolacji oraz spotkań ze znajomymi. Przy wyborze konkretnego modelu kierujmy się przede wszystkim tego trwałością. Najlepiej wybrać taki, w którym stelaż połączony jest z nogami bezpośrednio przy pomocy klejonych wpustów. Tylko taki zapewni nam maksimum stabilności. Pamiętajmy też o tym by jego wysokość dostosowana była pod członków rodziny. Wyróżniamy stoły o wysokości standardowej (do 75 cm) oraz barowe (do 120 cm). Istotnym jest by każdy mógł swobodnie oprzeć łokcie na blacie. Zapewni nam to należytą postawę podczas spożywania posiłków oraz oczekiwany komfort.

Rozsiądźmy się wygodnie


Coraz popularniejszym elementem wyposażenia kuchni są wysokie krzesła, zwane potocznie hokerami. To innowacyjne rozwiązanie przywędrowało do nas z ameryki wraz z szybkim rozwojem branży restauratorskiej. Stylizowane są one na wzór krzeseł barowych lat sześćdziesiątych o charakterystycznym, podwyższonym siedzisku, tapicerowanym siedzeniem oraz konstrukcji wykonania z drewna lub metalu. Idealnie komponują się z nowoczesną stylistyką mieszkań. Dzięki nim w zaciszu własnego domu poczuć będziemy się mogli jak w restauracji, a tradycyjne podejście do spędzania czasu w kuchni nabierze zupełnie nowego znaczenia. W Polsce oferowane są zarówno rodzime produkty, jak i importowane, dzięki czemu wybór odpowiedniego nie powinien być trudny i przyprawić o zawrót głowy. (źródło: http://kdcmeble.com/pl/hokery-krzesla-barowe/)
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza