Tragedia w Sosnowie, apel o pomoc [foto]


Tragedia w Sosnowie w gminie Banie. W miniony weekend, w nocy z soboty na niedzielę na strychu budynku wybuchł pożar, który bardzo szybko się rozprzestrzenił w wyniku, czego spłonęło mieszkanie starszej pani. Znając losy tej osoby sprawa jest tym boleśniejsza gdyż kobieta jest jedyną bliską rodziną - babcią dzieci, które przebywają w placówkach opiekuńczych, tzw. Domu Dziecka. 

Wnuki zostały umieszczone w placówce, gdyż rodzice nie byli w stanie prawidłowo się nimi zająć. Babcia chcąc utrzymywać prawidłowe więzi stara się stale zabierać je do swojego domu w dni wolne od nauki, zapewniając im ciepło, bezpieczeństwo i miłość. Bez pomocy z zewnątrz zbliżające się ferie zimowe dzieci będą zmuszone spędzić w placówce.


Wójt Gminy Banie Teresa Sadowska w poniedziałek w godzinach porannych udała się do Sosnowa. Podjęto natychmiast niezbędne działania aby pomóc kobiecie. Zabezpieczono osoby, które rozpoczną prace na miejscu pożaru po uzyskaniu zgody policji. Pani Wójt w rozmowie podkreśla, że jednym z priorytetów podejmowanych działań jest umożliwienie rodzinie spędzenia ferii zimowych wspólnie. Podjęto z pracownikami Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Baniach  poszukiwania odpowiedniego ośrodka aby okres tygodnia - dwóch  ferii spędzili najbliżsi razem, jednak starsza kobieta nie wyraziła zgody na wyjazd obawiając się o pozostawiony dobytek. Trwają negocjacje z Kołem Łowieckim Drob w Baniach aby poszkodowana zamieszkała tymczasowo w budynku koła łowieckiego. Jest szansa, że dzieci z babcią spędzą ferie zimowe razem.

Wszystkich, którzy chcieli by pomóc prosimy o kontakt z Urzędem Gminy w Baniach.

Z poszkodowaną w pożarze Panią Eugenią rozmawiał również nasz reporter.

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza